reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Podnikání ze zahraničí  (Přečteno 2516 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

David

  • Host
Podnikání ze zahraničí
« kdy: 18. 08. 2017, 15:46:18 »
Dobrý den,
můj dotaz se týká příjmů ze zahraničí a zdanění. Když bych podnikal z ČR, ale příjmy přicházejí z USA (zákazníci jsou v USA), tak jak funguje systém přiznání daní v ČR. Má s tím někdo zkušenosti?
Děkuji za odpovědi

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamaM.M.

  • Host
Re:Podnikání ze zahraničí
« Odpověď #1 kdy: 19. 08. 2017, 12:55:23 »
Dobrý den,


jako daň. rezident z ČR daníte v ČR " celosvětové příjmy " tedy v DP uvedete i příjmy z USA, pokud by jste v USA platil nějaké daně z příjmu ( ale nevím zda tam jsou - tedy logicky nějaké daňová konstrukce tam ale jaká ? nevím, vím že u PO je jiná než v EU, oni platí daně jinak, je to podobné dani z obratu )


tedy pak se musíte podívat zda mezinárodní smlouvy o zam. dvojího zdanění umožňují zápočet či vynětí.


Lada

  • Host
Re:Podnikání ze zahraničí
« Odpověď #2 kdy: 19. 08. 2017, 14:27:39 »
Je jedno, odkud jsou vaši zákazníci. Hlavní je, kde sídlíte vy. Jestli bydlíte v ČR a poskytujete služby či prodáváte zboží, které si od vás kupují různí zákazníci, mezi nimiž jsou i cizinci, např. z USA nebo i ze Slovenska, tak jste nehledě na bydliště vašich zákazníků stále daňovým rezidentem ČR (protože vaše bydliště je v ČR) a platíte veškeré své daně v ČR. Jiné by to bylo, kdybyste opravdu fyzicky bydlel v zahraničí. Pokud byste tam bydlel po většinu roku, nebyl byste už daňovým rezidentem v ČR, ale v onom státu a pak byste daně platil tam.

Redakční tip

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


A380

  • Host
Re:Podnikání ze zahraničí
« Odpověď #3 kdy: 20. 08. 2017, 12:55:04 »
Zdravím, jen doplňuji k odpovědi uživatele Lada - přesně tak, nezáleží na tom, ze které země máte příjmy, ale kde jste daňovým rezidentem. Např. moje společnost má klienty z celého světa (od EU přes USA a Kanadu až po Čínu, Singapur nebo Malajsii) a vydané faktury těmto společnost zahrnujeme do účetnictví a daníme zde, jako by se jednalo o faktury tuzemským subjektům. Samostatnou kapitolou je DPH, ale to je na nepatrně širší diskusi - pokud nejste nebo nebudete plátce, nemusíte řešit.


 

Platby GoPay

reklama