reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 48 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Výška záloh  (Přečteno 2010 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Míša

• Host
Výška záloh
« kdy: 18. 08. 2017, 10:23:28 »
Prosím o radu - od ledna budu v domácnosti s tím, že si chci zařídit ŽL na hlídání dětí. Bude to ale jen několik hodin měsíčně, tedy malý výdělek, kde nebudu mít žádné výdaje, jen příjmy. Ty odhaduji na cca 5.000 měsíčně (snad ani tolik ne). Když jsem si hledala, jaké jsou minimální zálohy na soc. a zdrav. pojištění, vyšlo mi, že i když budu pracovat, stejně téměř vše odvedu státu a mně nezbyde nic  ;D Má prosím někdo nějakou radu, jak to obejít? Nebo jsem se dívala špatně a bude to jinak? Nechci volit variantu nechat se zaregistrovat na ÚP, kdy za mě vše bude platit stát, a hlídat "načerno". Ale jak tak koukám, hodně to k tomu svádí. Moc děkuju za pomoc

Reklama

• Stálý člen

reklama

M.M.

• Host
Re:Výška záloh
« Odpověď #1 kdy: 18. 08. 2017, 10:55:47 »
Dobrý den,
 tak jen rychle, toto nestojí za žádnou smysluplnou reakci.

Ano, budete platit jako OSVČ alespoň min. zálohy, co vám zbyde, nezbyde, není předmětem záloh SP a ZP, případně daně z příjmu FO.

Ne, nemám radu jak to obejít, chcete li dělat na černo a ještě být v evidenci ÚP, porušujete několik ustanovení a živ. zákon, když se nic nestane, ani vám ani hlídaným dětem a budete mít štěstí, je to vaše věc, když nebudete, váš problém.

Míša

• Host
« Odpověď #2 kdy: 18. 08. 2017, 11:35:29 »
 ;D ;D ;D ;D krásná odpověď, děkuji  ;)

Redakční tip

• Stálý člen

M.M.

• Host
« Odpověď #3 kdy: 18. 08. 2017, 12:19:39 »
reálná slečno,
nikdo vás nechce od podnikání odrazovat, ale zvažujte,  v podnikání zejména pokud chcete podnikat jako FO, jste vždy pod rizikem, zvažujte vždy míru pravděpodobnosti rizika, míru dopadu rizika a možnou výši potencionálního profitu z rizika.

Dost lidí to podceňuje, jejich konce již tak úsměvné nejsou, ať se daří.

Lada

• Host
« Odpověď #4 kdy: 19. 08. 2017, 15:00:17 »
Jestli budete v domácnosti, ale nebudete zaregistrována na Úřadu práce, ani za vás nebude platit pojištění stát z jiného důvodu, tak stejně máte povinnost platit za sebe zdravotní pojištění. Nevím z hlavy kolik, ale tuším, že to bude stejná částka jako minimální výše zálohy u OSVČ hlavní. Sociální pojištění platit nemusíte, ale zdravotní ano, jinak hrozí exekuce.

Podnikání s takto nízkým měsíčním příjmem bych vám doporučovala pouze v případě, že byste to dělala při zaměstnání nebo při mateřské či důchodu jako OSVČ vedlejší (to byste mimochodem měla i nižší zálohy na pojistné). Pokud by to měl být skutečně váš jediný příjem, tak se to vzhledem k výši povinných odvodů nevyplatí, což si ostatně podle vaší otázky i sama uvědomujete. Leda byste to musela dělat na plný úvazek, ne jenom na pár hodin měsíčně, abyste si vydělala ne 5 tisíc, ale aspoň 15 - 20 tisíc.

Pokud se chcete mermo mocí věnovat hlídání dětí, tak kromě živnosti jediná další možnost je nechat se zaměstnat nějakou hlídací agenturou a mít to jako zaměstnání.

Reklama

• Stálý člen

Platby GoPay

reklama