reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 48 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Růžový papír  (Přečteno 1415 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Ondřej Novák

• Host
Růžový papír
« kdy: 15. 08. 2017, 20:58:59 »
Dobrý den,  dočetl jsem se že tzv. růžový papír(PROHLÁŠENÍ poplatníka daně z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti a funkčních požitků“) mohu podepsat jen jednou v měsíci.A já na začátku listopadu podepsal DPP a růžový papír  u jednoho zaměstnavatele,  kde sem neměl odpracováno nic (respektive měl, ale oni řekli že je to zkušební doba a v výplatní pásce   na emailu byla nula hodin a nula Kč). No a následně jsem asi za dva dny v tom samém měsíci DPP ukončil a potom jsem další růžový papír  podepsal někdy ke konci listopadu (stejný měsíc) v druhé firmě, kde pracuji na DPP , kde jsem něco odpracoval už a  která za mě letos dělala. daně a tak. jsem. nemusel. dělat daňové přiznání. No a já se ptám, jestli nebude problém, že jsem měl. v jeden měsíc podepsany tento papír ve dvou firmách v stejný měsíc , i přes to, že jsem tedy v té první dostal nulovou výplatu a měl před další dohodou na konci měsíce ukončeny pracovní poměr. Dočetl jsem se totiž, že to není problém ale, že by o tom zaměstnavatel měl vědět (což u mě nevěděl) aby se to prostřídalo.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Hanča

• Host
Re:Růžový papír
« Odpověď #1 kdy: 16. 08. 2017, 06:32:47 »
Jelikož jste u prvního zaměstnavatele neměl na DPP žádný příjem, domluvte se s nimi, aby Prohlášení stornovali a Vy budete mít klidné spaní, že Vás nebude nikdo honit kvůli dvěma podpisům. A pro všechna další období si pamatujte, že pokud nastupujete do jakéhokoli zaměstnání, tak při podpisu Prohlášení MUSÍTE říct účetní, jestli ho už někde máte nebo nemáte podepsané. Podle zákona je to Vaše odpovědnost.

Eva

• Host
Re:Růžový papír
« Odpověď #2 kdy: 16. 08. 2017, 09:24:26 »
Jste zbytečně vyděšený pro nic. Ono to není tak, že by finanční úřad slídil po firmách a každoročně u všech zaměstnavatelů kontroloval, jestli mají jejich zaměstnanci správně podepsaná prohlášení poplatníka. Jsem mzdová účetní už skoro 20 let a za celou tu dobu se mi ani jednou nestalo, že by někdo z finančáku (nebo jakékoli jiné instituce) chtěl vidět prohlášení poplatníka našich zaměstnanců.

Problém by byl, kdybyste v listopadu od obou svých zaměstnavatelů pobíral mzdu a u obou si přitom (neoprávněně) uplatnil slevu na dani. To se ale naštěstí nestalo (i když pouze kvůli tomu, že jste měl takříkajíc "víc štěstí než rozumu"). Já bych to už dál neřešila, nechala bych to být. Ten růžový dvojlist je spíš taková pomůcka pro zaměstnavatele, aby věděl, jaké daňové slevy si zaměstnanec chce uplatnit. Daně za loňský rok už byly stejně zpracovány a nic dalšího už se s nimi dělat nebude. Chodit za bývalým zaměstnavatelem a žádat o stornování prohlášení mi přijde nadbytečné (zvlášť po téměř roce od jeho podepsání), no ale jestli se vám do toho chce a uklidní to vaše rozjitřené nervy, tak proč ne.

Hlavní je, abyste si do budoucna pamatoval, že kdyby znovu došlo k podobné situaci, vy jste ukončil jedno zaměstnání a ještě ve stejný měsíc nastoupil do druhého, tak účetní v tom druhém zaměstnání musíte říct, že prohlášení poplatníka u nich můžete podepsat teprve od následujícího měsíce, protože tento měsíc už jste ho podepsal jinde.

Redakční tip

• Stálý člen

Platby GoPay

reklama