reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Hostinská činnost  (Přečteno 2242 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Ales

  • Host
Hostinská činnost
« kdy: 15. 08. 2017, 13:02:29 »
Dobrý den,

mohu poprosti o radu? Odpovědný zástupce v případě absence vhodného vzdělání musí být zaměstnán nebo postáčí čestné prohlášení, kterým se zaváže dělat poradce pro vznikající provoz?

Děkuji.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamaM.M.

  • Host
Re:Hostinská činnost
« Odpověď #1 kdy: 15. 08. 2017, 13:23:25 »
Dobrý den,

Odpovědný zástupce je fyzická osoba, která bude odpovídat za "řádný provoz naší živnosti a za dodržování živnostenskoprávních předpisů". Tato osoba musí se svým ustanovením do funkce souhlasit ( a musí plnit podmínky dané živnosti samozřejmě ) a musí být s námi ve smluvním vztahu (pracovněprávním nebo jiném tz. bude li to zaměstnanec uvedete jej jako odpovědného zástupce v PP a na jeho odbornost obdržíte ŽL, nebo to bude osoba s vlastním ŽL, pak jej obvykle do PP neberete, ale zase se za vás zaručí a odměňuje jej na základě nějaké obchodní smlouvy dříve " Mandátní smlouvy " dnes Příkazní smlouvy ).
Pokud je v PP uvedete náležitosti pracovní smlouvy + ustanovení a ujednání o výkonu OZ

Pokud jde o podnikatele, vykonávajícího OZ uvedete v příkazní či nepojmenované smlouvě dle NOZ, alespoň :

musí mít písemnou formu s uvedením základních údajů jednotlivých účastníků smlouvy (jméno, příjmení, popř. název společnosti, bydliště, popř. sídlo a IČO),
musí obsahovat vymezení jejich spolupráce,
z hlediska formy má volnou podobu,
nemusí ( ale kdo dělá zadarmo ? )  / může  obsahovat ujednání o odměně
zůstává založena u podnikatele i OZ pro případ kontroly

OZ se musí zúčastňovat provozování živnosti v "potřebném rozsahu" (který ale není blíže definovaný). Definována je ale maximální výše pokuty, kterou může odpovědný zástupce dostat - 50 tisíc Kč. Ovšem při přímém porušení povinností garantovaných odpovědným zástupcem údajně nebývá postihován tento zástupce, ale přímo držitel živnostenského listu


 

Platby GoPay

reklama