reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Otevření obchodu  (Přečteno 3288 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Cilka

  • Host
Otevření obchodu
« kdy: 14. 08. 2017, 16:59:58 »
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, chtěla bych otevřít obchod s chovatelskými potřebami, ale vůec nevím co k tomu je třeba, kde začít, na koho se obrátit, vím, že potřebuji živnostak, prostory, zboží atd.. ale co dál ? Děkuji

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamaM.M.

  • Host
Re:Otevření obchodu
« Odpověď #1 kdy: 15. 08. 2017, 00:21:47 »
Dobrý den,


odpovídáte si sama, zařídíte si ŽL ( nevím z hlavy jaká živnost ) zadejte si někam přehled živností ( jsou volné, řemeslné, vázané a koncesované ) u té co potřebujete pro vaší činnost, si přečtete podmínky pro získání. Až dostanete ŽL ohlásíte se na ZP a OSSZ jako OSVČ, budete si vést dań. evidenci, nebo paušál. Plátce DPH nebudete, nepřekročíte li obrat 1 ml. za 12 měsíců.


Pak si podepíšete nájem provozovny a nakoupíte zboží ( pozor na nákupy z EU zboží a služeb, můžete se stát IO " poloplátce "  ), pokud tomu nerozumíte kupujte a sjednávejte zboží a služby v ČR.


Ale položte si před tím otázku - máte volné peníze ( možná lépe - máte dost peněz ) , budete do toho investovat, administrativa, nájem, kauce na prostory, zálohy a přepis energií, zálohy ZP a SP jako OSVČ, nákupy vybavení provozovny, nákupy zboží, min. jednou ročně asi účetní služby pro účto a sestavení DP a přehledů.  Jo a jde o maloobchod za hotové či pl.karty,  takže samozřejmě EET kasa, internet a evidujete tržby.  Budete li brát i karty vyřídíte si terminál u poskytovatele těchto služeb.


Připravte se na to,  že pokud to nerozjedete a nebude se to rentovat, přijdete o tyto peníze a budete ráda když skončíte bez dluhů na ÚP.


 

Platby GoPay

reklama