reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Začátek podnikání  (Přečteno 2856 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Zuzka

  • Host
Začátek podnikání
« kdy: 12. 08. 2017, 17:02:17 »
Zdravim,
chtela bych si pronajmout hospudku, jen se chci zeptat jestli to jde na volnou zivnost, v pripads ze ano, jestli je k tomu potreba jeste neco dalsiho. Predem dekuji

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamaM.M.

  • Host
Re:Začátek podnikání
« Odpověď #1 kdy: 13. 08. 2017, 00:08:21 »
Dobrý den,

Hostinská činnost je podle ŽZ (př. č. 1) živností řemeslnou a je nutné pro tuto činnost získat živnostenský list. Vzhledem k tomu, že se nejedná o živnost volnou, je nutné kromě obecných podmínek (min. 18 let, způsobilost k právním úkonům, bezúhonnost, bez daňových nedoplatků) splnit i požadavky na odbornou způsobilost (např. výučním listem v oboru, maturitním vysvědčením v oboru atd.), praxi v oboru a způsobilost pro práci s potravinami, která se doloží platným zdravotním průkazem.


 

Platby GoPay

reklama