reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 48 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Daňové přiznání na mateřské dovolené  (Přečteno 1001 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Hanka

  • Host
Daňové přiznání na mateřské dovolené
« kdy: 08. 08. 2017, 16:43:54 »
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jak budu řešit daňové přiznání pokud jsem na mateřské placené zestnavatem...tedy od 21.7. na rodičovské.Od konce června mám ŽL-zamecnictvi, daně chci paušálně takže prý 80% a příjmy počítám bez odečtení výdajů cca 150000... plus do toho pracuji u svého zaměstnavatele ale na jiné pozici od 3.7. na dohodu o pracovní činnosti...tady počítám příjmy kolem 70 000 a platí se mi sociální a zdravotní pojištění..mám 2 děti z toho jedno se mi narodilo 6.3. A druhé je starší. Děti bych si chtěla dát do dani. Dekuji za odpoved

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Jan Molín

  • Moderator
  • *****
  • Příspěvků: 908
    • Zobrazit profil
    • MIVO s.r.o.
Re:Daňové přiznání na mateřské dovolené
« Odpověď #1 kdy: 17. 08. 2017, 11:49:55 »
Dobrý den,

součástí daňového přiznání za rok 2017 u Vás budou:

1) Příjmy ze závislé činnosti, které uvedete do daňového přiznání ve výši dle potvrzení od zaměstnavatele. Do DP uvedete samozřejmě i pojistné hrazené zaměstnavatelem nad rámec hrubých mezd a sražené zálohy na daň z příjmů.

2) Příjmy ze živnosti, ke kterým si můžete uplatnit paušální výdaj (řemeslná živnost = výdaj 80 % z hodnoty příjmů), pro rok 2017 je novelou zákona o daních z příjmů č. 170/2017 Sb. účinnou od 1. 7. 2017 zrušeno ustanovení § 35ca, které omezovalo uplatnění daňového zvýhodněn na děti v případě, že poplatník uplatňuje paušální výdaje.

3) Peněžitá pomoc v mateřství ani rodičovský příspěvek do DP nepatří, jde o osvobozený příjem.

Daňové zvýhodnění na druhé dítě uplatníte již za měsíc březen.
Pro rok se zvýšila sleva na druhé a třetí dítě, na druhé dítě činí sleva (pro celý rok 2017 zpětně) 19 404 Kč..
Na první dítě tedy uplatníte daňové zvýhodnění ve výši 13 404 Kč/rok, na nově narozené dítě uplatníte 10/12 z roční částky 19 404 Kč.

V souvislosti se souběhem OSVČ a závislé činnosti doporučuji, abyste si prověřila, zda správně platíte pojistné z titulu OSVČ ("OSVČ vedlejší") a zda jste souběh oznámila též své zdravotní pojišťovně.

S pozdravem

Jan Molín
Jan Molín
daňový poradce
MIVO s.r.o.
http://www.mivo.cz/



 

Platby GoPay

reklama