reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 48 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Jak se bránit před podnikatelem zlodějem?  (Přečteno 1213 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Fojtík

• Host
Jak se bránit před podnikatelem zlodějem?
« kdy: 03. 08. 2017, 08:02:46 »
Chtěl jsem udělat na zahradě zídku.

"Podnikatel" mi říkal, že nutně potřebuje materiál a že mám zaplatit zálohu 10000Kč. Po zaplacení zálohy se již neukázal a jen si vymýšlí výmluvy. I při nabídce zakázky mi lhal, že za ním stojí větší firma, jak se ukázalo později.

Chtěl jsem se obrátit na policii, protože jsem předpokládal, že takové jednání naplňuje skutkovou podstatu trestného činu podvodu. Tam mě vyhodili s tím, že je to prý moje soukromá záležetost a doporučili mi se obrátit na českou obchodní inspekci. Na ČOI mi odpověděli, že je to take moje soukromá záležitost.

ČOI by to snad mělo zajímat, že jsou tady podnikatelé zloději, kteří nabízejí služby a po vyinkazování zálohy se po nich slehne zem.

Myslel jsem si, že podepsaný výdejový doklad není jen cár papíru.

Mám obavu, že i případný soud sice vyhraju, ale pan "podnikatel" nikomu nic nezaplatí a potom všechny výdaje půjdou jen za mnou.

Reklama

• Stálý člen

reklama

M.M.

• Host
Re:Jak se bránit před podnikatelem zlodějem?
« Odpověď #1 kdy: 03. 08. 2017, 09:21:27 »
Dobrý den,

zase další co nezdraví.......

no bránit se můžete tím, že nebudete blb..j, a sepíšete si na začátku alespoň na kus papíru smlouvu o dílo, kde si identifikujete co chcete udělat, od koho, do kdy, pod jakou zárukou a za jaké peníze.

Pokud nic nemáte může pan podnikatel, bude li dohledán, klidně tvrdit že sice inkasoval zálohu ale dohodu máte tak, že začne stavět v roce 2032. Jak prokážete opak ( tvrzení proti tvrzení ) ?

Máte li v ruce alespoň pokladní doklad na částku zálohy, můžete podat tr. oznámení ( asi vám PČR zapomněla říci že podaným tr. oznámením se musí zabývat mim. do stádia šetření a to ze zákona - takže místo vyprávění románů, tam zajděte s tím že jdete podat tr. oznámení na konkrétní osobu ) pravděpodobně vás vyhodnotila PČR jako méně chápavého a vyhozením si jen zjednodušují práci. Navíc částka přesahuje 5 000,- tedy v případě prokázání podvodu nepůjde o přestupek, ale o tr. čin. Bude li ale pan podnikatel chytrý, vymluví se tvrzením na něco podobného co uvádím výše a můžete si těch 10 tis. odepsat.

Platby GoPay

reklama