reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 48 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: PDP přefakturace nákladů  (Přečteno 3987 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Viktor

  • Host
PDP přefakturace nákladů
« kdy: 28. 07. 2017, 09:44:03 »
Dobrý den,
během roku jsme prováděli stavební práce pro jinou firmu a fakturovali jsme jim s přenesenou daň.povinností (PDP).
Nyní nám firma přefakturovává náklady, a to výkony související s odpadovým hospodářstvím a uvedením přístupových komunikací do původního stavu. Přefakturovali nám tyto náklady s vyčísleným DPH. Chtěl bych se zeptat, zda tato přefakturace by také neměla být v režimu PDP, když to stále souvisí s jednou a tou samou stavbou.
Děkuji předem za rady.Hezký den V.[size=78%] [/size]


Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Anita

  • Host
Re:PDP přefakturace nákladů
« Odpověď #1 kdy: 28. 07. 2017, 13:50:38 »
Dle "Přehledu nejčastějších dotazů veřejnosti k aplikaci přenesení daňové povinnosti u stavebních prací podle § 92e zákona č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty" se do PDP zahrnuje:
[/size]
[/size]Odvoz likvidace odpadu , sutí, vybouraných hmot - NE

[/size]Sanační a jiné služby související s nakládáním s odpady - NE
[/size]Oprava povrchu vozovky - vozovka se uvádí do původního stavu (zahrnuje materiál, dopravu a práci) - ANO
[/size]
[/size]Jedná-li se o přefakturaci likvidace odpadu a zároveň uvedení komunikací do původního stavu, zvolila bych režim PDP. Anita



M.M.

  • Host
Re:PDP přefakturace nákladů
« Odpověď #2 kdy: 01. 08. 2017, 15:22:13 »
Dobrý den,

je potřeba rozlišovat ( ale z vašeho pohledu )  :

1 - jde o formát plátce  - plátce DPH
2 - jde o stavbu a montáže CZ-CPA 41 - 43 ( a zde vyjmenované položky )

pokud ano = RPDP

+ jsou realizovány k oné stavbě ( tedy hlavní činnosti )  jiná ( podružná plnění ) ale z vašeho pohledu ( tedy to co sám realizujete ), pokud ano, pak RPDP vše ( vč. podružných činností )

+ kupujete si samostatnou dopravu ( subdodávkou ) ale z pohledu dodavatele ( subdodávkového )  jde pouze o služby které nejsou stavbou a montáží dle 41-43 = pak přijde FA s DPH

pokud doklad přefakturováváte od subdodavatele ( a z jeho pohledu to není v režimu RPDP ) pak jsou dvě možnosti :

a) má to správně ( tedy účtuje něco co z jeho pohledu dodavatele není v CZ-CPA 41-43 ) , tedy fakturuje klasicky s DPH tz. přefakturace toho dokladu,  je zase s DPH ( pokud jde o skutečno přefakturaci 1:1 )

b) má FA chybně, protože jde o činnosti dle CZ-CPA 41-43 ( prostě činnost najdete v seznamu ) , pak mu to vrátíte ( pokud je čas - jinak jedině DBP od něj ) a vystavuje FA na subdodávku v RPDP ( tak jak má být ) , pak i vaše přefakturace na vašeho odběratele ( plátce )  je v RPDP

více v metodice GFŘ ( http://www.financnisprava.cz/assets/cs/prilohy/d-seznam-dani/info_GFR_a_CSU.pdf )
................................................................
2. K zásadám pro aplikaci § 92e ZDPH
 
Pro určení daňového režimu zdanitelného plnění je primárně vždy nutné správné vymezení tohoto plnění. Pro toto je rozhodující skutečný obsah závazkového vztahu resp. tomu odpovídající skutečný obsah poskytovaného plnění. Takto je třeba správně vymezit plnění zejména z pohledu jeho samostatnosti (event. více samostatných plnění) versus určení plnění, které jsou součástí jiného plnění (tedy hlavního a vedlejšího plnění v rámci jednoho plnění).   
 
Je-li např. služba hlavní stavební prací zatříděnou v kódu 41 až 43 CZ-CPA, režim přenesení daňové povinnosti se uplatní na plnění jako celek, tj. i na služby, které jsou její součástí  a  které by jinak – tj. pokud by byly poskytnuty samostatně - do režimu přenesení daňové
povinnosti nespadaly, protože samy o sobě nepatří do kódů 41 až 43 CZ-CPA.  Naopak pokud je poskytnuto plnění, kde hlavní je služba, která nespadá do kódu 41 až 43 CZCPA a není tak v režimu přenesení daňové povinnosti, neuplatní se tento režim ani na žádnou ze souvisejících poskytnutých služeb, neboť ty sledují daňový režim služby hlavní a nezáleží na tom, jaký režim by se uplatnil, pokud by byla daná související služba poskytnuta samostatně. Nutno ovšem upozornit, že vždy se musí jednat o skutečně vedlejší služby, které jsou součástí hlavní služby (viz dále) a samozřejmostí je, že jde o služby poskytnuté mezi týmiž subjekty. Posouzení režimu u subdodavatele musí být aplikováno na konkrétní službu a není rozhodující režim, který bude aplikován u následného odběratele. Pokud je uzavřen závazkový vztah na více hlavních služeb (služby spolu nesouvisí tak, aby je bylo možné kvalifikovat jako jedno plnění), pak musí být daňový režim určen pro každou hlavní službu samostatně. Služba, která je součástí hlavní služby, tedy služba vedlejší, představuje nikoliv účel sám o sobě, nýbrž prostředek k užívání hlavní služby poskytovatele za nejvýhodnějších podmínek. Služba hlavní je službou dominantní.


 

Redakční tip

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


 

Platby GoPay

reklama