reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Vklad do s.r.o  (Přečteno 2505 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Tereza

  • Host
Vklad do s.r.o
« kdy: 26. 07. 2017, 19:34:29 »
Dobrý den můžu vědět jaký je minimální vklad zákonem daný při zakládání s.r.o?? Přítel si chce založit s.r.o a sloučit se s další firmou s.r.o která má počáteční vklad 200 000kč..musí i on vložit stejnou částku? Děkuji za odpověď

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamaM.M.

  • Host
Re:Vklad do s.r.o
« Odpověď #1 kdy: 26. 07. 2017, 23:46:48 »
Dobrý den,


min. ZK u s.r.o. je 1,- Kč, sloučit ? myslíte li fúzi, to může, ale velikost jeho obchodního podílu bude vyjádřená v %-tech, a to poměrem velikostí vkladů ( všech ) společníků, tedy budou li dva, z nichž jeden vloží 200 tis. a druhý 1,- Kč, bude ten druhý mít tak marginální podíl, že nerozhodne vůbec o ničem, v podstatě svojí fúzovanou firmu odevzdá a bude dělat křoví. Když už máte společníka a chcete li o něčem společně rozhodovat musíte mít alespoň 50% OP, chcete li rozhodovat sám, pak alespoň 51% OP.


 

Platby GoPay

reklama