reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 48 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Doklad nad 10 tis.  (Přečteno 948 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Petra

  • Host
Doklad nad 10 tis.
« kdy: 24. 07. 2017, 08:23:20 »
Dobrý den,
prosím vás doklad nad 10 tis. ze zahraničí - musí být vystavena faktura (daň. doklad) s adr., ičo, dič odběratele i dodavatele... nebo to u zahraničního dodavatele není nutné?
Petra

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamaM.M.

  • Host
Re:Doklad nad 10 tis.
« Odpověď #1 kdy: 24. 07. 2017, 08:35:55 »
Dobrý den,

pokud jde o hodnotu ( tedy hranici ) 10 tis. pro řádný daňový doklad, tak to u zahraničních dokladů nevím, pravděpodobně se to řídí daňovými pravidly daného státu.

Jste li současně plátci DPH a je li plátce i zahraniční dodavatel ( EU podnikající osoba, plátce, neusazený v tuzemsku ) , a jedná li se o dodání služby s místem plnění v ČR, nebo zboží které je z EU dodáno plátcem, českému plátci do ČR, pak je nutné nahlásit dodavateli do EU vaše české DIČ, on dodá bez daně systémem reverse charge, a zde si dodaníte a ihned nárokujete českou sazbou daně. Budete to tedy ve finále, právě o tu daň levnější.

Pak ale musí být na dokladu úplná daňová identifikace dodavatele z EU vć jeho VAT ID, vaše jako odběratele vč. DIČ, označení zboží či služby, a info že byl použit režim přenosu ( vat revere )


 

Platby GoPay

reklama