reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Školení řidičů  (Přečteno 9174 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

JanV

 • Host
Školení řidičů
« kdy: 24. 07. 2017, 08:11:19 »
Zdravím,
u současného zaměstnavatele absolvuji 1x ročně školení řidičů pro účely řízení sl. vozidel na služební cestě. Nejsem zaměstnán jako řidič, pouze na služební cesty jezdím sl. vozidlem. Od září jdu k jinému zaměstnavateli a chci se zeptat, jestli můžu použít toto osvědčení o úspěšném absolvování školení řidičů i v nové práci. Na osvědčení není současný zaměstnavatel nikde uvedený, celý dokument vypadá jako "obecně platné osvědčení o absolvování", jsou tam pouze moje osobní údaje. Protože má platnost do března 2018, tak bych ho využil i v nové práci.

Díky za odpovědi

Reklama

 • Stálý člen
 • *****
 • Příspěvků: 0

reklamaM.M.

 • Host
Re:Školení řidičů
« Odpověď #1 kdy: 24. 07. 2017, 08:22:58 »
Dobrý den,

podle mého názoru ano, pokud máte příslušný ŘP platí, že školení absolvujete pod svou osobou, odbornost tedy získáváte vy, nikoli váš zaměstnavatel. Podle mého názoru, je to obdobné jako zvýšení kvalifikace zaměstnance, např.  rekvalifikací. Ta vám také zůstává celoživotně.

Pokud vám to platil zaměstnavatel, a současně nemáte jinou dohodu o případné refundaci ( jako jeho pojistka - pokud po absolvování ihned změníte zaměstnání ) případně jste se nezavázal po zvýšení kvalifikace, že setrváte na dané pozici po domluvenou dobu, nevidím zde nic, proč toho nevyužít ve váš prospěch.

JanV

 • Host
Re:Školení řidičů
« Odpověď #2 kdy: 24. 07. 2017, 08:29:17 »
Díky za odpověď.
Jednalo se o e learningový kurz, zaměstnavatel má placený přístup k testům, po zaměstnancích žádnou platbu nepožaduje. Originál jsem odevzdal na personální, druhý - totožný dokument s mým podpisem mám u sebe. Ve fóru pro profesionální řidiče jsem našel text (viz níže), ale nejsem si jistý, zda se nevztahuje opravdu jen na řidiče, pro které je to hlavní a jediná náplň práce.

" Školení řidičů, tkz. referenční zkoušky platí totiž jen k tomuto zaměstnavateli a pro jiného ne. Oproti profesnímu průkazu řidiče, který je váš tak jako řidičský průkaz. U toho profesáku však může být dohoda k pracovní smlouvě, že jste povinen odpracovat nějakou dobu nebo uhradit náklady.
Takže školení řidičů vám nevydá."

Redakční tip

 • Stálý člen
 • *****
 • Příspěvků: 0


M.M.

 • Host
Re:Školení řidičů
« Odpověď #3 kdy: 24. 07. 2017, 08:43:32 »
Dobrý den,

bohužel více nevím, to bych si to musel individuálně nastudovat, každopádně, pokud to předložíte u nového zaměstnavatele, buď to akceptuje, nebo vás pošle na novou zkoušku, kterou stejně zaplatí - pokud má referenční zkoušky pro své lidi povinné.Tomáš Neugebauer

 • Host
Re:Školení řidičů
« Odpověď #4 kdy: 24. 12. 2017, 08:50:20 »
Podle dotazu předpokládám, že se jedná o tzv. školení řidičů-referentů. Vzhledem k tomu, že toto školení není již mnoho let vyžadováno žádným právním předpisem, lze předpokládat, že osvědčení nebude u nového zaměstnavatele uplatnitelné.

Je otázkou, zda u nového zaměstnavatele je toto školení vyžadováno. Pokud ano, tak za jakých podmínek - kdo jej, provádí, jak často, kdo se jej musí zúčastnit, jakým způsobem jsou ověřovány znalosti atd. Je tedy opravdu málo pravděpodobné, že by získané osvědčení bylo  uplatnitelné i u nového zaměstnavatele.

Reklama

 • Stálý člen
 • *****
 • Příspěvků: 0

reklama 

Platby GoPay

reklama