reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 48 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: PDP odvoz suti  (Přečteno 696 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Jana

  • Host
PDP odvoz suti
« kdy: 20. 07. 2017, 09:12:39 »
Dobré ráno. Prosím o radu, jsme plátci DPH a fakturujeme firmě, která je rovněž plátce DPH. Běžně fakturujeme této firmě zemní práce s PDP. Nyní potřebujeme vyfakturovat pouze odvoz stavební suti, je správně s PDP anebo klasicky s DPH (k čemuž se přikláníme více)? Setkali jsme se s oběma názory, proto váháme. Děkujeme za odpověď. Hezký den. Jana

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



M.M.

  • Host
Re:PDP odvoz suti
« Odpověď #1 kdy: 20. 07. 2017, 10:50:18 »
Dobrý den,

už jsem to jednou psal, platí že je li poskytováno více zdaň. plnění, přičemž alespoň jedno z nich představuje vymezenou službu hlavního plnění v režimu PDP, a tvoří li tato plnění objektivně jediné neoddělitelné plnění ( jeden celek ekonomické transakce ), která je jako celek v dominantním fakturačním režimu PDP dle § 92a, použije se jednotný daňový režim §92a.

Lidsky, pokud stavíte stavbu, dílo, zemní práce v režimu PDP a současně na tom díle dodáte suť, asfalt, stav. materiál, dopravu atd.. ( tedy to, co tvoří jeden celek ekonomické transakce ) pak je vše FA v PDP - ani se to nerozepisuje položkově do FA , účtujete stavební práce vč. dodávek mat. v režimu RPDP

Pokud jen nakoupíte materiál, odvezete suť ( ale jako objednanou dopravu z jiné než vaší stavby ) pak dodáváte zboží či služby a je to zdanitelným plněním. tedy s DPH na výstupu.

Může ještě nastat situace kdy něco stavíte vč. dodávek materiálu vše v PDP, a daný odběratel si ještě objedná něco, co s tou danou stavbou němá souvislost ( ekonomický celek ) , třeba nějaké služby zpracování posudků či rozpočtu ale na jím realizovanou stavbu. Pak můžete zvolit dva způsoby FA : 1) vystavíte 2 sam. FA jedna v PDP a druhá  bude zdaň. plněním, nebo, 2) vystavíte 1 FA kde budou dva daňové režimy ve dvou řádcích, jeden v PDP a jeden s DPH. Dnešní účetní SW toto umí bez problémů.


 

Platby GoPay

reklama