reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Dovolená v roce 2014  (Přečteno 3361 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Pavel Mašek

 • Host
Dovolená v roce 2014
« kdy: 19. 07. 2017, 21:04:17 »
Dobrý den. Při mém nástupu do zaměstnání 3.11. 2014 a odpracování všech pracovních dnů mi účetní vypočítal dovolenou 3,5 dne. V letošním roce došlo ke změně účetní a ta vypočítala za rok 2014 dovolenou 2,5 dne. Nezapočítala do odpracované doby svátky. Jaká je správná délka dovolené. Děkuji za odpověď.

Reklama

 • Stálý člen
 • *****
 • Příspěvků: 0

reklamaOffline Dagmar Kučerová

 • redaktorka a odborný poradce
 • Profík
 • *****
 • Příspěvků: 1 554
  • Zobrazit profil
  • Podnikatel.cz
Re:Dovolená v roce 2014
« Odpověď #1 kdy: 21. 07. 2017, 16:42:06 »
Dobrý den,

konkrétní výpočet dovolené nelze stanovit, jelikož nepopisujete, jaký roční nárok dovolené konkrétní zaměstnavatel poskytuje, jaký byl váš harmonogram směn a zda byly všechny směny v roce 2014 odpracovány. Nicméně je možné poskytnout obecný návod na kontrolu stanovení nároku dovolené.

Jedná se o dovolenou za období od 3. 11. do 31. 12. 2014. Rozhodně nemohl vzniknout nárok na dovolenou za kalendářní rok ani jeho poměrnou část. Nemohlo být v období odpracováno alespoň 60 směn. Jedná se tedy o nárok za odpracované dny. Pak náleží jedna dvanáctina z celkového ročního nároku dovolené za každých 21 odpracovaných dnů. Do odpracovaných dnů se počítají odpracované směny, případná čerpaná dovolená, takzvané placené svátky (svátky, kdy měl zaměstnanec podle harmonogramu směn pracovat), překážky v práci (dle nařízení vlády č. 590/2006 Sb. např. svatba, lékařské vyšetření) a další.

Je tedy zřejmé, že pokud byla na svátky plánována směna a tato směna z důvodu svátku odpadla, měly být započítány. Pokud tomu tak nebylo, svátek se nepočítá. Původně vypočtený nárok 3,5 dne odpovídá nároku ve výši dvou dvanáctin poskytované řádné dovolené v zákonné výši, tj. 20 dnů ročně.   

S přáním hezkého dne   Dagmar Kučerová
Dagmar Kučerová
redaktorka a odborný poradce serveru Podnikatel.cz
www.dagmarkucerova.cz 

Platby GoPay

reklama