reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Proplacená jízdenka  (Přečteno 2698 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Petra

  • Host
Proplacená jízdenka
« kdy: 17. 07. 2017, 11:17:36 »
Dobrý den,
zaměstnanec se vracel ze služební cesty a měl původně zakoupenou zpáteční jízdenku, ale chtěl jet dřívějším vlakem, a tak si zakoupil novou jízdenku na cestu zpět. Zaměstnavatel souhlasí s tím, aby se mu obě jízdenky na cestu zpět proplatily. Můžou se mu proplatit obě, nebo je v tom nějaký háček - např. ze zákona? (ano a vím, že stačilo změnit rezervaci a nekupovat novou jízdenku) Účtují se obě jízdenky stejně?
Děkuji Petra

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamaM.M.

  • Host
Re:Proplacená jízdenka
« Odpověď #1 kdy: 17. 07. 2017, 11:40:17 »
Dobrý den,
jde o cestovné, zaúčtujete 512 / 211, pokud si koupil duplicitní jízdenku, nedošlo k využití celé služby ČD, měla by jste účtovat 50% hodnoty z nevyužité zpáteční jízdenky nedaňové ( pokud jí zaměstnavatel proplácí jde o zmařenu investici z jeho pohledu, protože proplácí nesmyslně dvojí cestovné na jednu realizovanou sl. cestu ) účtujete buď 512 ...( nedaňová analytika ) / 211 nebo jako škodu 549 /211  To samé, jste li plátci DPH, z daňově neuznatelné části cestovného, nenárokujete DPH.

Správně by jste měla ( buď neproplácet vůbec ) nebo, tu proplacenou část, kterou zaměstnanec zmařil, předepsat k náhradě zaměstnanci 335/648 a strhnout to ze mzdy 311/335 ( musíte mít písemnou dohodu se zaměstnancem o provedení srážky z titulu škody ) .


 

Platby GoPay

reklama