reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Prodej plavek  (Přečteno 4234 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Hana

  • Host
Prodej plavek
« kdy: 13. 07. 2017, 15:45:42 »
Dobrý den,

se setrou bychom chtěli začít prodávat plavky (které si necháme ušit u švadlen v ČR, materiál bude také zakoupen v ČR), prostřednictvím sociálních sití (instagram, facebook). Bude se jednat o velmi malé podnikání, zatím netušíme, jak velký zájem by o naše plavky bude, ale počítáme s menším zájmem. Byl by to pro nás spíš takový přivýdělek, ale nevíme jak vše udělat správně, abychom se nedostali do potíží s českou inspekcí (co se týče účtenek atd.), zda-li musíme platit daně, či založit firmu a tu případně někde registrovat. Mohli byste nám prosím poradit? Předem se omlouvám za pro někoho hloupé otázky, ale opravdu se v tomhle nevyznáme.

Děkuji


Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamaHana

  • Host
Re:Prodej plavek
« Odpověď #1 kdy: 13. 07. 2017, 16:02:55 »
Ještě jsem zapoměla dodat, že sestra je student. Takže by to bylo vedlejší podnikání při studiu a nepřekročíme zisk 60 tisíc ročně.


Lada

  • Host
Re:Prodej plavek
« Odpověď #2 kdy: 14. 07. 2017, 10:31:43 »
K podnikání potřebujete živnostenský list (vydá živnostenský úřad), zaregistrovat se coby OSVČ na OSSZ, zdravotní pojišťovně a na finančním úřadě. Daně samozřejmě platit musíte, pokud vám v daňovém přiznání vyjde povinnost zaplatit daň. Nevím, jakým způsobem vám lidé budou za plavky platit (hotově, kartou online, převodem, dobírkou), při některých způsobech placení byste podléhaly EET (elektronická evidence tržeb), při některých ne.

Jedna z vás bude zřejmě OSVČ a ta druhá její zaměstnankyně (třeba na dohodu o provedení práce, aby s tím bylo co nejmíň papírování). Jelikož sestra studuje, tak pokud by byla OSVČ, byla by takzvaná OSVČ vedlejší, která má nižší povinné zálohy na pojistném. Pokud byste OSVČ byla vy, tak pokud nesplňujete podmínky pro OSVČ vedlejší, byla byste OSVČ hlavní.Redakční tip

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


 

Platby GoPay

reklama