reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 48 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Lze zpětně zrušit registraci identifikované osoby?  (Přečteno 1441 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Jára

  • Host
 Jsem registrovaná jako identifikovaná osoba. Účetní však při účtování postupovala jako subjekt poplatníka k DPH. Mohu zažádat FÚ o zpětné zrušení identifikované osoby a tudíž ponechat DPH v přiznání?
 Děkuji     Jára

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Lada

  • Host
Re:Lze zpětně zrušit registraci identifikované osoby?
« Odpověď #1 kdy: 12. 07. 2017, 15:49:16 »
Nerozumím, zkuste prosím tu situaci popsat srozumitelněji. Co přesně vaše účetní udělala?

Jako identifikovaná osoba jste se nejspíš zaregistrovala z nějakého důvodu, pokud tento důvod trvá, tak podle mě nelze žádat o zrušení registrace identifikované osoby.

Každopádně, proč nezvedenout telefon a nezeptat se přímo na příslušném finančním úřadu?


M.M.

  • Host
Re:Lze zpětně zrušit registraci identifikované osoby?
« Odpověď #2 kdy: 13. 07. 2017, 08:00:12 »
Dobrý den,

O zrušení registrace identifikované osoby může podnikatel požádat za předpokladu, že:
 za posledních 6 měsíců nevznikla povinnost přiznat daň z přijatých služeb, z dodání zboží s instalací nebo montáží, případně soustavami nebo sítěmi, přiznat daň z pořízení nového dopravního prostředku nebo zboží, které je předmětem spotřební daně, nebo mu nevznikla povinnost podat souhrnné hlášení,

v současném ani předcházejícím kalendářním roce nepořídil zboží (s výjimkou nového dopravního prostředku a zboží podléhajícího spotřební dani) v hodnotě nad 326 tisíc Kč bez DPH,

podnikatel přestal vykonávat ekonomickou činnost.

Identifikované osoby na rozdíl od standardních plátců pouze vykazují a odvádí DPH, nemají nárok na odpočet daně na vstupu, ale mají přiděleno DIČ. U tuzemských plnění ( v ČR ) zůstává nadále neplátcem DPH. Identifikovaná osoba musí podat přiznání k DPH (pouze v případě, že jí ve zdaňovacím období vznikne daňová povinnost ) a v případě, že poskytuje přeshraniční služby, tak i souhrnné hlášení v souladu s § 102 ZDPH. Do přiznání a souhrnného hlášení se zahrnuje ovšem pouze přeshraniční plnění.

Pokud účetní naprosto chybně uplatňovala DPH na vstupu ( tady jako IO nemáte vůbec nárok na vstup ) či výstupu u vás jako IO u tuzemských plnění ( to je taky chybně protože v tuzemsku vystupuje IO jako NEPLÁTCE  takže vůbec nesmí vystavit daňový doklad ) , máte to celé chybně, musíte podat následná tvrzení DPH + ( KH ) , za všechna období, kterých se to týká.  V podstatě tuzemská plnění a vstupy tam nemají vůbec co dělat.

Nemůžete být současně IO a plátce DPH ( buď tak či tak ) zpětné kroky, kde pravděpodobně myslíte že si přehodíte zpětně institut IO za plátce DPH, aby bylo možné uplatnit vstup / výstup i u tuzemských plnění není možné. ( vůbec ).

 



Redakční tip

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


 

Platby GoPay

reklama