reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Prodej vlastní knihy  (Přečteno 1785 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Tomas

  • Host
Prodej vlastní knihy
« kdy: 12. 07. 2017, 02:32:06 »
Dobrý den, potřeboval bych poradit...


jsem student a měl bych zájem si nechat vytisknout a prodat několik kusů vlastní knihy a případně postupně dokupovat a prodávat další, o žádné velké výdělky by se určitě nejednalo. Knihu bych prodával sám, nikoli přes zprostředkovatele. Jak je to s daněním příjmu, EET a tak podobně? Co všechno bych musel zařídit? Předpokládám, že by to spadalo pod uměleckou činnost, na kterou není třeba živnostenské oprávnění, ale nejednalo by se o příležitostnou výdělečnou činnost. Snažil jsem si zjistit co nejvíce informací sám, ale stejně tomu pořád nerozumím. Děkuji za odpověď.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamaM.M.

  • Host
Re:Prodej vlastní knihy
« Odpověď #1 kdy: 12. 07. 2017, 07:13:53 »
Dobrý den,

budete mít na knihu pravděpodobně autorství, pokud přesáhnete 15 tis. výdělku / rok., jde o činnost uměleckou, nepotřebujete sice ŽL ( jde o tzv. svobodná povolání ), jinak se nahlásíte všude ( FÚ, OSSZ, ZP ), budete považován za OSVČ ( může být činnost hlavní i vedlejší - podle toho zda plníte dané podmínky ), tedy platíte i odvody na SP a ZP jako OSVČ. Budete li vést daň. evidenci jako OSVČ , a využívat paušálních %-ních výdajů, máte možnost 40%. 


 

Platby GoPay

reklama