reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Výživové poradenství jako vedlejší činnost  (Přečteno 972 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Nikola

  • Host
Výživové poradenství jako vedlejší činnost
« kdy: 11. 07. 2017, 11:05:34 »
Dobrý den,


pracuji jako zaměstnanec v kanceláři na plný úvazek a jako vedlejší činnost bych se chtěla věnovat sestavování jídelníčků - mám certifikát výživového poradenství.


Jak je to v takovém případě s odvody? Jelikož by příjem z této činnosti tuším nepřesáhl 3 000Kč/měsíc, zajímá mě zda by se mi vůbec vyplatilo se do tohoto pouštět.


Děkuji.


S pozdravem

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamaM.M.

  • Host
Re:Výživové poradenství jako vedlejší činnost
« Odpověď #1 kdy: 11. 07. 2017, 11:31:54 »
Dobrý den,

jste li současně zaměstnancem na HPP, kde za vás odvádějí pojistné alespoň z min. vyměřovacího základu, a pokud se rozhodnete současně podnikat jako OSVČ, můžete uvést na OSSZ a ZP že jste OSVČ vedlejší. Pak platíte buď zálohy jako OSVČ vedlejší ( nižší ) nebo zálohy neplatíte vůbec ( pokud nepřesáhnete tzv. rozhodný příjem cca. 64 ti. ( to je částka po odpočtu výdajů, pokud jsou výdaje paušálem, bavíme se o možném příjmu do limitu cca. 140 tis. / rok )

Neplacení záloh neznamená že nedoplácíte pojistné, tj. na konci roku doplatíte ZP a to podle skutečně vydělaného vyměřovacího základu ( SP zde nedoplácíte ) a platíte daň z příjmu na FÚ ( zase pouze z vydělaných peněz ) Pokud vyděláte cca 3000 / měs., tj 36 tis rok, nebudete zálohy na SP a ZP muset platit. Pár tisíc si nechte bokem na daně a doplatek ZP. Sice nezbohatnete, ale jako přivýdělek k HPP na dovolenou + zkušenosti s podnikáním,  je to asi OK. 

Podnikání na vedlejší činnost musíte oznámit na OSSZ a vaší ZP. Pokud by nastala změna ( například přijdete o PP ), vše oznamujete vždy do 8 dnů, pak ale budete považována za OSVČ hlavní.


 

Platby GoPay

reklama