reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 48 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Cestovní nárhady - kdy vozidlo není zaměstnance  (Přečteno 1563 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Pavla Valová

  • Host
Dobrý den,

mám zaměstnankyni, která bude vyslána na služební cestu s použitím soukromého vozidla. Jelikož nemá řidičské oprávnění, poveze zaměstnankyni manžel, ale vozidlo není jejich, ale je v majetku firmy, pro kterou manžel pracuje.
Pokud budeme mít kopii technického průkazu, můžeme spočítat cestovní náhrady?

Děkuji za odpověď.

Pavla Valová

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



M.M.

  • Host
Re:Cestovní nárhady - kdy vozidlo není zaměstnance
« Odpověď #1 kdy: 10. 07. 2017, 12:50:33 »
Dobrý den,

pokud jde o vaší zaměstnankyni, platí §157 (3) ZP :

 (3) Použije-li zaměstnanec na žádost zaměstnavatele silniční motorové vozidlo, s výjimkou vozidla poskytnutého zaměstnavatelem, přísluší mu za každý 1 km jízdy základní náhrada a náhrada výdajů za spotřebovanou pohonnou hmotu.

ZP nemá vyhrazené vlastnictví vozu, je doslova uvedeno :  Použije-li zaměstnanec na žádost zaměstnavatele silniční motorové vozidlo ( mimo vozidla zaměstnavatele - což plní, vaše auto to není)

tedy, dle mého názoru ano.

Na druhou stranu, bych byl spíše opatrný u té paní ( z vašeho pohledu u zaměstnankyně ), ZP sice nestanovuje výhradu vlastnictví vozu, nicméně ten vůz svého vlastníka má, a její manžel má vozidlo zapůjčeno k výkonu jeho povolání a měl by mýt smluvně ošetřeno, jak a co může a nemůže se zapůjčeným vozem dělat. ( předpokládám že má vozidlo k plnění jeho pracovních úkolů )  Pokud vozidlo které nevlastní, předá ženě ať si to odřídí na její služebku, asi by paní neměla v žádném případě bourat, nebo podobně a také samozřejmě se toto předání vozu nemusí zamlouvat té firmě která jej vlastní.



M.M.

  • Host
Re:Cestovní nárhady - kdy vozidlo není zaměstnance
« Odpověď #2 kdy: 10. 07. 2017, 12:54:45 »
* mít ošetřeno ( mám tam chybu  )

Redakční tip

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Hana

  • Host
Re:Cestovní nárhady - kdy vozidlo není zaměstnance
« Odpověď #3 kdy: 10. 07. 2017, 13:07:28 »
Já bych byla ohledně CN za auto asi opatrnější a nedala bych jí to. Zaměstnavatel jí může dát cestovní výdaj ve srovnatelné výši s běžnou hromadnou dopravou.


 

Platby GoPay

reklama