reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Odstoupeni od smlouvy OSVC - dodavatel, s.r.o. - odberatel  (Přečteno 7565 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Jelinek

  • Host
Dobry den,
provadim softwarove prace, jsem OSVC, pracuji pro s.r.o., nebyla mi zaplacena ani jedna faktura za dobu spoluprace, prvni faktura je vice jak 3 tydny po splatnosti. Chci proto podat "odstoupeni od smlouvy" prave na zaklade hrubeho poruseni - nezaplaceni faktur. A to ihned ze dne na den, nemohu najit presny vzor tohoto odstoupeni, nebo jake cislo zakona na to vyuzit, prosim Vas o radu


Pripadne objasneni, zda staci uvest identifikacni udaje obou stran a pod to napsat "Z duvodu nezaplaceni faktur odstupuji od smlouvy cislo.... " A samozrejme nechat dorucit pisemne postou, tak abych mel dukaz o predani? Samozrejme aby to bylo vse v souladu se zakonem a nemohla me druha strana jeste delat nejake problemy.


Dekuji za informace

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamaM.M.

  • Host
Re:Odstoupeni od smlouvy OSVC - dodavatel, s.r.o. - odberatel
« Odpověď #1 kdy: 29. 06. 2017, 15:31:04 »
Dobrý den,

obávám se že to nenajdete v zákoně ( NOZ ) platební podmínky si sjednáváte smlouvou, pokud vám neplatí, vznikají vám pohledávky z titulu smlouvy a můžete to vymáhat, je li toto ale důvodem pro jednostranné vypovězení ( či odstoupení ) od smlouvy, by měla řešit právě ona smlouva. Samozřejmě právně postavené smlouvy v B2B  na to pamatují téměř vždy, ale pamatuje na to i smlouva vaše ??  nevím, já jí nečetl .

pokud neřeší, je tam problém.


M.M.

  • Host
Re:Odstoupeni od smlouvy OSVC - dodavatel, s.r.o. - odberatel
« Odpověď #2 kdy: 29. 06. 2017, 15:58:45 »
Jediné co vám poradím, protože chápu že nejste v příliš komfortní situaci, za předpokladu že to nemáte ošetřeno smlouvou, je využití ust. NOZ §558 ( 2 )

(2) V právním styku podnikatelů se přihlíží k obchodním zvyklostem zachovávaným obecně, anebo v daném odvětví, ledaže to vyloučí ujednání stran nebo zákon. Není-li jiné ujednání, platí, že obchodní zvyklost má přednost před ustanovením zákona, jež nemá donucující účinky, jinak se může podnikatel zvyklosti dovolat, prokáže-li, že druhá strana určitou zvyklost musela znát a s postupem podle ní byla srozuměna.

Prostě ještě je u nás zvykem za odvedenou práci platit. Taktéž je zvykem psát do smluv v B2B že neplacení zavdává důvod k ukončení, můžete toho využít, podle uvážení. Pozor i toto ustanovení §558 lze v B2B vyloučit ve smlouvě ( ale moc lidí to neví, a divil bych se takovému vylučujícímu zasmluvnění )


ať se daří

Redakční tip

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jelinek

  • Host
Re:Odstoupeni od smlouvy OSVC - dodavatel, s.r.o. - odberatel
« Odpověď #3 kdy: 29. 06. 2017, 16:47:24 »
Diky moc za informace a Vas cas


 

Platby GoPay

reklama