reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Dovolená  (Přečteno 2785 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

mamča

  • Host
Dovolená
« kdy: 28. 06. 2017, 10:42:11 »
Dobrý den,
jsem těhotná a plánovaný termín porodu mám na 7.12., tzn. že nástup na mateřskou dovolenou by měl proběhnout kolem 13.10. Chci se zeptat, zda budu mít nárok na celkovou výměru dovolené za rok (20 dnů). S velkou pravděpodobností budu muset v červenci nastoupit do pracovní neschopnosti. Když jsem to počítala, tak 100 dní v pracovní neschopnosti nebudu. Proto se domnívám, že bych měla mít nárok na celou výměru dovolené.
Děkuji za upřesňující informaci

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamaHanča

  • Host
Re:Dovolená
« Odpověď #1 kdy: 28. 06. 2017, 11:12:21 »
Ano, ve Vašem případě budete mít nárok na celkovou výměru dovolené za rok 2017. Pokud si ji nevyberete před nástupem na PPM, tak si můžete požádat o její čerpání bezprostředně po skončení PPM. A s největší pravděpodobností Vám vyjde nárok i na celkovou výměru dovolené i za rok 2018, protože PPM Vám skončí přibližně v půlce dubna, takže budete mít za rok 2018 "odpracovaných" 60 dnů a pokud je budete čerpat bezprostředně po PPM, tak je nebudete mít ani krácené. To znamená, že pokud Vám PPM skončí cca v půlce dubna, tak až do cca půlky června budete moci čerpat dovolenou za oba roky. Ty časové údaje jsou jen přibližné, ale vyjde to.


 

Platby GoPay

reklama