reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Povinnost vyučtovat službu?  (Přečteno 2834 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Voloda11

  • Host
Povinnost vyučtovat službu?
« kdy: 02. 02. 2011, 16:37:57 »
Rok po ukončeni poslední části objednané služby / moji bývalou firmou/ jsem obdržel fakturu od dodavatele,/ již nepodnikám a nemám z čeho to uhradit/. Po skončení dodávky mě bylo oznámeno ústně dodavatelem, že nic nedlužím. Mohu se nějak bránit? Děkuji.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Dagmar Kučerová

  • redaktorka a odborný poradce
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 554
    • Zobrazit profil
    • Podnikatel.cz
Re: Povinnost vyučtovat službu?
« Odpověď #1 kdy: 03. 02. 2011, 10:48:00 »
Dobrý den,

můžete, prosím, svůj dotaz upřesnit? Jednalo se o podnikání na živnostenský list či obchodní společnost a v jaké formě (s.r.o., a.s atd.)? Na základě čeho již nepodnikáte - společnost byla zlikvidována nebo jste pouze zrušil živnost?

Tyto údaje jsou pro odpověď, kterou nám připraví právníci z advokátní kanceláře nezbytné.

Dagmar Kučerová   
Dagmar Kučerová
redaktorka a odborný poradce serveru Podnikatel.cz
www.dagmarkucerova.cz



Offline Dagmar Kučerová

  • redaktorka a odborný poradce
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 554
    • Zobrazit profil
    • Podnikatel.cz
Re: Povinnost vyučtovat službu?
« Odpověď #2 kdy: 07. 02. 2011, 17:45:06 »
Dobrý den,

zde je slíbená odpověď, kterou připravila advokátka Veronika Koubková z Advokátní kanceláře Pajerová.   

Podnikatel se nezbavuje odpovědnosti za své závazky ani po ukončení činnosti. Podnikatel je dle ustanovení § 31 odst. 16 zákona č. 455/1991 Sb., živnostenský zákon povinen nejpozději ke dni ukončení činnosti oznámit živnostenskému úřadu, na jaké adrese lze vypořádat jeho případné závazky i případné její změny, a to na dobu 4 let ode dne ukončení.

Možnost obrany vyplývá z mnoha faktorů: existuje smlouva (nejlépe písemná), kde byla stanovena celková cena za dodané služby, máte doklady o úhradě této celkové ceny, jsou nějací svědci, kteří byly při ústním potvrzení o vyrovnání závazků, byla Vám vyfakturovaná služba skutečně poskytnuta atd.

Dagmar Kučerová
redaktorka a odborný poradce serveru Podnikatel.cz
www.dagmarkucerova.cz


Redakční tip

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


 

Platby GoPay

reklama