reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Byznys s vlastní mobilní aplikací  (Přečteno 1921 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Janka

  • Host
Byznys s vlastní mobilní aplikací
« kdy: 22. 06. 2017, 15:50:21 »
Měla bych dotaz, mám nápad na mobilní aplikaci. Investora mám. Nápad jsem předala vývojáři. Musím mít Živnostenský list? Zisk bude z reklam a prémiových funkcí. Také kdo k účtu bude mít přístup, jestli já, investor a nebo oba? Má někdo s tímto zkušenosti?
Děkuji.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamaM.M.

  • Host
Re:Byznys s vlastní mobilní aplikací
« Odpověď #1 kdy: 23. 06. 2017, 10:28:10 »
Dobrý den,

myslím si že ano. předpokládám že vaším inkasem by byl příjem z řekl. služeb. ( teda nějaké služby ). Možná, tedy za předpokladu že by šlo o licencované dílo ve smyslu autorského zákona nebo o patent na SW, a za jehož užití ( postoupení ) by jste inkasovala, asi by šlo o autorské činnosti, na což ŽL nepotřebujete, ale jinak jde o ekvivalent podnikání, vč. odvodu daně z příjmu FO+  odvodů SP a ZP.  Ale toto nevím, na autorská díla, licence a patenty nejsem odborníkem.

 


 

Platby GoPay

reklama