reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Herní server  (Přečteno 6343 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

upirek

 • Host
Herní server
« kdy: 14. 06. 2017, 15:53:12 »
Dobrý den,
[/size]
[/size]provozuji už nějakou dobu herní server a rád bych si založil SMS bránu přes mobilní platby nebo dal placené reklamy přes sklik od seznamu na webové stránky. Výdělek by mi pak chodil na účet. Měsíčně bych z toho měl kolem 6 tisíc Kč.  [/size]Vše zatím chodí buď přímo na hosting a nebo přijímám dary na paysafecard a paypal účet.
[/size]
[/size]Musím si na to založit živnost? Hlavně mě zajímá zda a kolik bych musel platit soc. a zdrav. pojištění. Právě jsem dokončil střední školu a možná budu přijat na výšku. Daně by se pak vypočítávaly až z peněz, které přijdou na účet nebo i z osobního paysafecard účtu a paypalu?
[/size]
[/size]Děkuji za Váš čas.

Reklama

 • Stálý člen
 • *****
 • Příspěvků: 0

reklamaM.M.

 • Host
Re:Herní server
« Odpověď #1 kdy: 14. 06. 2017, 18:09:19 »
Dobrý den,
ano, jde o kontinuální činnost za účelem dosahování zisku, vzhledem k tomu že již " příjímáte dary ? - krásný obrat, berňák by zajásal" pravděpodobně nějakou dobu již podnikáte, respektive podnikáte bez ŽL, tedy neoprávněně.

Pokud to dáte nějak dohromady, v souladu se živnostenským zákonem a budete li studovat do 26 let budete považován za vedlejší OSVČ při studiu.

V DE evidujete příjmy a výdaje ( nikoliv náklady a výnosy ) příjem je to co inkasujete, pokud jde o nějaké platební internetové brány, nevím, ptavděpodobně pokud k tomu máte přístup, půjde již o příjem podnikatele.


Lada

 • Host
Re:Herní server
« Odpověď #2 kdy: 14. 06. 2017, 20:34:24 »
Daně se vypočítávají z veškerých vašich příjmů, přičemž je jedno, jestli vám ty příjmy přijdou na bankovní účet, na paypal účet, na paysafecard účet nebo kamkoli jinam. Není pravdou, že se daní jedině ty peníze, které jsou na bankovním účtu.

Redakční tip

 • Stálý člen
 • *****
 • Příspěvků: 0


upirek

 • Host
Re:Herní server
« Odpověď #3 kdy: 19. 06. 2017, 16:45:02 »
Mám ještě takové otázky, tak jestli by mi někdo odpověděl před tím než půjdu na živnostenský úřad si to vyřídit.


Můžu udělat to, že kdybych byl na výšce třeba jen půl roku, tak to mohu nějak pozastavit? Platit každý měsíc tisíce za soc. a zdrav. pojištění se mi opravdu nevyplatí s mým obratem, proto bych rád prováděl tuto činnost pouze po dobu mého studia.


Další věc je, jestli se ta živnost nějak dělí? Jestli musím mít živnost na poskytování VIP výhody a prodej herní měny a potom další živnost na prodej reklamních předmětů jako trička a náramky s motivem serveru.


A poslední věc, zda musím do DE psát i ty mobilní platby, které jsou již zdaněné u nich na portálu.


Děkuji Všem za odpovědi


Lada

 • Host
Re:Herní server
« Odpověď #4 kdy: 19. 06. 2017, 17:50:09 »
Živnost lze přerušit a pak zase obnovit. Ale na dobu přerušení samozřejmě musíte i zastavit provoz toho herního serveru. Ne že podnikání pozastavíte jen na papíře.

Na to, jaká živnostenská oprávnění jsou ve vašem případě potřeba, se zeptejte na živnostenském úřadu. Nejspíš jich budete potřebovat více.

Poslední otázce nerozumím. O jaké zdaněné platby se jedná a kdo je zdanil?

Reklama

 • Stálý člen
 • *****
 • Příspěvků: 0

reklamaupirek

 • Host
Re:Herní server
« Odpověď #5 kdy: 19. 06. 2017, 20:13:54 »
Tak server bych zastavovat nemusel pokud by mi chodily SMS na hosting jako doposud. Pouze hosting má z toho realné peníze a nám už chodí na účet jejich webu pouze kredity, které se dají využít pouze na jejich služby a není zde žádná možnost si je nějak vybrat.

Co se týče mobilních plateb tak ta daná společnost už odvádí daň sama za ty SMS a pak už jen měsíčně vyplácí ten zisk. Co jsem se jich ptal tak mi řekli, že bych měl být minimálně živnostenský list zřízený pokud chci na SMS vydělávat.

Proto se ptám jak by to bylo s případným zápisem takových příjmů.

Citace
Dobry den,
pro registraci do naseho systemu neni nutne mit vlasti IC. Pokud ale zacnete pomoci SMS vydelavat penize, je nutne se dle zakonu CR prihlasit na prislusny urad a zridit si minimalne zivnostensky list. Pro registraci je nutne mit vek minimlane 18let.

S pozdravemTeam MobilníPlatby.cz


M.M.

 • Host
Re:Herní server
« Odpověď #6 kdy: 20. 06. 2017, 07:55:57 »
Dobrý den,

tady dochází k nedorozumění, pokusím se tedy vám k tomu něco napsat,

1. přerušit ŽL nejen že můžete, ale pokud skončíte školu, či dosáhnete věku při studiu nad 26 let, nebudete již považován za OSVČ vedlejší, pak jen zvažujete zda si tím podnikáním vyděláte minimálně na daně a odvody, pokud ne -  přerušte to ! podnikání, jinak budete tvořit nedoplatky a jako OSVČ ručíte celým majetkem, viděl jsem mnoho mladých lidí - IČařů,  co přicházejí se radit,  když je pozdě a dluží všude, to ale pak nemá řešení, možná osobní bankrot ( pokud to vůbec jde při dluzích vůči státu ) jinak mají na dalších x let exekučně vystaráno.

2. to co děláte není nic jiného než zprostředkování obchodu, jen nezprostředkováváte prodej zboží ale služby a to prostřednictvím internetu. 

3. Samozřejmě že vše daníte ( respektive daníte co inkasujete v DE ) nenechte se oblbnout obraty typu " pro registraci do systému není nutné IČ " - prosím vás REGISTRACE někde na webu či NEREGISTRACE,  nikoho nezajímá z hlediska posuzování zda již podnikáte či ně - to posoudí případně berňák a zda jste či nejste někde registrován ( i přes to že fakticky podnikáte je opravdu zajímat nebude )

4. Ta činnost je klasicky za obchodní provize - tady není co dodat, že ? viz:    Výše vaší provize roste s objemem přijatých SMS plateb. Peníze obdržíte každý měsíc na bankovní účet zadaný v systému. )

5. Teď k tem odměnám ve formě kreditů, pokud zrealizujete službu, za kterou nedostanete zaplaceno v Kč, ale formou tzv. kreditu ( za který si následně můžete koupit na onom webu jiné zboží ) jde v podstatě o formu peněžního poukazu, který je směnitelný za službu. Pak je docela obtížné, obvykle má onen poukaz či kredit ( přímo na sobě ) napsanou nějakou hodnotu = to je hodnotou směny = to je hodnotou vašeho zdanitelného  příjmu, pokud sbíráte místo peněz kredity, představují tzv. bezúplatné příjmy podnikatele ( musíte si stanovit jejich směnnou hodnotu např. 100 kreditů = je ekvivalentem 50,- korun, to znamená že ze 100 kreditů můžete ( nakoupit směnou ) službu oceněnou tím webem na 50,- Kč.  V tomto případě by vám šlo 50 Kč do příjmu z podnikání.protože jde bezesporu o klasické podnikání na zprostředkování služeb.


Lada

 • Host
Re:Herní server
« Odpověď #7 kdy: 20. 06. 2017, 09:55:38 »
Že z toho firma Mobilniplatby sama odvádí daň a vám vyplácí zisk, to je podle jejich smluvních podmínek nesmysl. Oni vám nevyplácí zisk, ale PROVIZI za zprostředkování, která se odvíjí od počtu SMS plateb. A jediná daň, kterou z toho oni odvádí, je DPH. Daň z příjmu si ze svého příjmu musíte odvést vy sám.

A jak píše pan M.M.: to, že od té firmy nedostáváte provizi v korunách, ale v jakýchsi kreditech, ještě neznamená, že ty kredity nejsou příjem, podléhající na vaší straně dani z příjmu. Bohužel jsou.

Dále musíte vzít v úvahu, že firma Mobilniplatby je váš obchodní partner, Obchodní partner tu není od toho, aby vám radil, jestli máte mít živnostenský list a jak máte odvádět daně. Je nezajímá, jestli to děláte dobře nebo špatně, a tomu odpovídá kvalita jejich rad. Pokud vám tvrdí, že něco nemusíte danit, zeptejte se raději daňového poradce, zda tomu tak skutečně je.


Lada

 • Host
Re:Herní server
« Odpověď #8 kdy: 20. 06. 2017, 16:20:05 »
Myslím, že stále nechápete, co vlastně ve vašem přípladě znamená, že jste "začal vydělávat peníze". Vy to chápete tak, že když si za vaše služby necháte platit pouze kredity a nikoli penězi, tak nic nevyděláváte. Jenže v tom se mýlíte. Je to tak, že jakmile si za služby necháte PLATIT jakýmkoli způsobem (penězi, kredity, protislužbou, pytlem obilí), znamená to, že vyděláváte. A to, co za své služby obdržíte, je příjem, který podléhá dani.

Již od samého začátku se přitom jedná o podnikání (ve vašem případě nelegální podnikání načerno, bez živnostenského listu). Nebylo by to podnikání jedině v tom případě, kdybyste to dělal zcela zdarma a od nikoho (ani od zákazníků, ani od obchodního partnera) byste za to nedostával vůbec nic. Jestliže něco za to dostáváte (kredity, "dary" na Paypal, které ve skutečnosti žádnými dary nejsou, apod.), tak to JE podnikání.

Samozřejmě, že pro pouhou registraci do systému Mobilniplatby nepotřebujete IČO. Ale jakmile ten systém začnete aktivně používat tak, že vám generuje příjem v jakékoli formě, pak to IČO už potřebujete.

Informace od zaměstnanců vašeho obchodního partnera (Mobilniplatby nebo jakéhokoli jiného) berte s rezervou. Uvědomte si, že ten člověk, co vám na vaše dotazy odpovídá, není daňový poradce ani účetní. Je to buďto student na brigádě, nebo řadový zaměstnanec, který se v podnikání a daních vyzná asi stejně dobře, jako vy. Může vám v dobré víře něco poradit, ale jestli to, co vám říká, je skutečně správně, to vám už nemůže zaručit. Je nutno kontaktovat odborníka a důkladně to s ním probrat.


M.M.

 • Host
Re:Herní server
« Odpověď #9 kdy: 21. 06. 2017, 07:11:20 »
Dobrý den,

a ještě ke všemu se ptáte na něco co vám onen server již odpověděl ( a odpověděl správně ) i kdyby tam seděla studentka na brigádě - odpověděla správně, doslovně vám bylo napsáno :

 Pokud ale zacnete pomoci SMS vydelavat penize, je nutne se dle zakonu CR prihlasit na prislusny urad a zridit si minimalne zivnostensky list. Pro registraci je nutne mit vek minimlane 18let.

S pozdravemTeam MobilníPlatby.cz
.........................................

Takže, celá tato dlouhá debata je v podstatě úsměvná, protože informaci o tom že podnikáte pro MobilníPlatby cz, máte od samého začátku, a to přímo od poskytovatele. 

Platby GoPay

reklama