reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Podnikání na adrese trvalého bydliště  (Přečteno 2142 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

lahy

  • Host
Podnikání na adrese trvalého bydliště
« kdy: 09. 06. 2017, 23:55:15 »
Zdravím.
Chceme s přáteli rozjet podnikání v oblasti těžby kryptoměn, což je energeticky poměrně náročné. Mám ohledně toho pár jednoduchý otázek.
1. Jestliže je do 10 osob, které tohle podnikání dotují, jaká je nejrozumnější cesta provozovat to na právně legální úrovni jako seriozní byznys, tak aby počáteční náklady (týkající se jen právních věcí) na rozběhnutí zůstaly co nejmenší?
2. Jelikož je tato oblast poměrně dost energeticky náročná a odběry energie jsou poměrně vysoké, dá se tohle provozovat v domácnosti trvalého bydliště jednoho ze zakladatelů a čerpat el. energii, přes přípojku a elektroměr do domácnosti s oficiálním svolením majitele elektroměru?
3. Četl jsem články z roku 2015, že se na bitcoin nevztahuje daň. Tím pádem, platí tohle stále a musím příjmy z těžení kryptoměn danit?

Díky. Petr.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamaM.M.

  • Host
Re:Podnikání na adrese trvalého bydliště
« Odpověď #1 kdy: 11. 06. 2017, 23:03:33 »
Dobrý den,


zajímavé téma, bohužel nemám potřebné znalosti, vím tolik :


1. podnikání 10-ti osob ? můžete podnikat pod s.r.o. kde bude 10 společníků a někdo jednatelem, ale rozmyslete se, mnohdy se v podnikání nepohodnou 2 společníci, co teprve 10 ? Budete li mít ale stejné obchodní podíly dělíte si náklady do startu podnikání ( základní kapitál ) i případný zisk rovnoměrně.


2. Podnikáte v ohlášené provozovně, což může být i bydliště, pokud to splňuje technickém parametry, problém bude pravděpodobně s hodnotou jističe před elektroměrem, budete li mít enormní spotřebu přetížíte si lokální bytovou síť, a vyhodí vám to jističe jako ochranu před přepětím. Majitelem elektroměru a hlavního jističe je distribuční společnost, ( podle území v ČR jsou jen 3 : ČEZ distribuce, EON dis. a PRE distribuce ) už vidím jak vám povolují instalace násobně vyšších jističů ) hodně štěstí při vyjednávání.


3. nevím..., kryptoměny nejsou nic jiného než virtuální peníze (respektive ekvivalenty virtuálních měn ale ničím nekrytých ) jde vlastně pouze o ochotu dané skupiny lidí s tímto platit, tedy převádět je ve virtuálním světě z účtu na účet ( protože fyzicky neexistují ) [/size]Těžba je ve skutečnosti poskytnutí výkonu vašeho počítače pro provoz oběhu virtuálních peněz. Svůj počítač necháte ověřovat autenticitu probíhajících peněžních transakcí, za což od systému obdržíte odměnu. Pak by se ale jednalo o službu za kterou vám zaplatí, a vůbec nevidím důvod proč by nemělo být zdaněny výnosy z služeb v podnikání, jako všude jinde. případně někdo kupuje kryptoměny a následně je prodává a spekuluje na růst kurzu, tedy to koupí za 10 jednotek a prodá za 12 jednotek pak 2 jednotky nejsou nic jiného než realizovaná kurzový zisk ( výnos ) a to to se také daní od nepaměti. [/color]
[/size][/color]
[/size]To není otázka zda výnosy daníte nebo ne, ale zda obchodujete legálně nebo pod skrytou identitou internetového prostoru. A poslední poznámka za platby v kryptoměnách jste vždy v pozici ručitele ( jako u nespolehlivé osoby - bez ohledu na výše transakcí ) u FÚ.  Navíc FÚ neuznává účty kryptoměn. Je na vás zda to akceptujete, na duhou stranu, jsou zde společnosti ( a docela velcí hráči jako ALZA ) které umožňují platby v bitcoinech, i přes toto významné riziko ručení.[/color]


 

Platby GoPay

reklama