reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Otevření posilovny  (Přečteno 2569 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Michal Kouba

  • Host
Otevření posilovny
« kdy: 31. 05. 2017, 20:23:14 »
Dobrý den.
Potřebuji poradit. Jsem kuchař a na této pozici pracuji už 11 let. Nyní ve svých 31 letech si chci splnit svůj sen a otevřít si posilovnu. Protože fitness je můj celoživotní koníček a životní styl. Nicméně mé okolí mě od toho odrazuje, a argumentuje důvody tipu. Na tohle ti nevystaví  živnosťák. Banka ti nepůjčí na podnikání v oboru, ve kterém nemáš žádné vzdělání. Atd... Chtěl bych znát váš názor, případně bych vám byl vděčný za radu jak mého snu dosáhnout.


S pozdravem


Michal Kouba

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamapetr.cizek2

  • Host
Re:Otevření posilovny
« Odpověď #1 kdy: 16. 06. 2017, 11:03:53 »
Dobrý den,

podnikání spoustu lidí odrazuje, neboť při něm nemají tzv. "své jisté" (zajištěnou výplatu zaměstnavatele, dovolenou apod ). Podnikání se však nebojte, vydělávají si jím statisíce vidí a pokud uspějete, budete rád, že jste se touto cestou vydal.

Doporučuji začít tím, že se poohlédnete po vhodných prostorách a domluvíte se s jejich majitelem, za kolik by je pronajal. Dále je nutné si spočítat, zda máte dostatek potenciálních zájemců o cvičení, případně kolik vás bude stát reklama, abyste tyto zájemce získal.

Rovněž je nutné počítat s počátečními výdaji například na vybavení posilovny, najmutí případných zaměstnanců, zajištění prostředků vaší obživy do doby, než vám začne posilovna vydělávat apod. Můžete zkusit také podnikání buď jako vedlejší činnost k vašemu stávajícímu zaměstnání nebo se domluvit ještě s někým dalším, se kterým se o tyto náklady podělíte.

Pokud zjistíte, že prostory i klienty máte nebo je dokážete zajistit, je nutné si ještě vyřídit živnostenské oprávnění v oboru Provozování tělovýchovných a sportovních zařízení a organizování sportovních služeb. Jedná se o živnost volnou, pro kterou není nutné dokládat žádnou speciální kvalifikaci. Živnost vám vyřídí na kterémkoliv živnostenském úřadě nebo bezplatně zde.

S pozdravem


Petr Čížek
www.ZalozFirmu.cz


 

Platby GoPay

reklama