reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Dotace pro začínající živnostníky  (Přečteno 5879 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

pepa

  • Host
Dotace pro začínající živnostníky
« kdy: 10. 05. 2017, 16:43:54 »
Dobrý den, mám dotaz ohledně dotací pro začínající živnostníky. Četl jsem že je možné si vyřídit dotaci na nákup zařízení při založení první živnosti. Založil jsem si živnost truhlář a zajímá mě zda je možné dotaci dostat, za jakých podmítek a popř. kde o ni žádat. děkuji

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamapetr.cizek2

  • Host
Re:Dotace pro začínající živnostníky
« Odpověď #1 kdy: 29. 05. 2017, 11:31:56 »
Dobrý den,

poskytování dotací na rozjezd podnikání je obecně poměrně obtížně dostupné, doporučuji nicméně prověřit např. zejména následující možnosti:

1) Programy podpory z operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost http://www.czechinvest.org/op-podnikani-a-inovace-pro-konkurenceschopnost. Tyto programy jsou určené jak pro projekty spočívající např. ve vybavení podniku výrobními zařízeními, tak např. pro školící programy apod.. Aktuální nabízené podpory včetně požadovaných podmínek naleznete zde http://www.czechinvest.org/aktualni-vyzvy. Jednotlivé programy podpor jsou vyhlašovány průběžně, doporučuje se proto průběžné sledování nabídky aktuálních podpor pro případné využití přímo pro váš projekt.

2) Programy podpory z operačního programu Vzdělání pro konkurenceschopnost http://www.msmt.cz/strukturalni-fondy-1/op-vvv.

3) Programy podpory z operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost http://www.esfcr.cz/07-13/oplzz. Aktuální přehled poskytovaných podpor naleznete zde http://www.esfcr.cz/modules/calls/.

4) Programy podpory zaměřené na jednotlivé regiony, např. pro region Jihomoravského kraje z programu ROP NUTS II Jihovýchod http://www.jihovychod.cz/. Tyto programy mohou zahrnovat i podporu např. podnikatelských aktivit směřujících k rozvoji venkova, regenerace brownfieldových ploch, zavádění ICT apod.

5) Dotační tituly zahrnující i podporu začínajících podnikatelů nebo podporu rozvoje malých obcí a venkova vypisují v některých případech i krajské a obecní samosprávy (např. pro Středočeský kraj je naleznete zde http://dotace.kr-stredocesky.cz/ku-dotace-application/. Doporučuji kontaktovat místně příslušný úřad pro zjištění aktuálních možností.

6) Pro začínající podnikatele přichází v úvahu rovněž programy realizované Českomoravskou záruční a rozvojovou bankou na podporu malého a středního podnikání, které zahrnují mimo jiné poskytování záruk za úvěry pro malé a začínající podnikatele. Bližší informace naleznete zde http://www.cmzrb.cz/podpora-maleho-a-stredniho-podnikani.

7) V úvahu mohou dále přicházet dotace realizované v rámci programů aktivní politiky zaměstnanosti. Více informací k těmto programům naleznete zde http://portal.mpsv.cz/sz/zamest/dotace/apz.

Při zpracování žádostí o poskytnutí podpory můžete postupovat buď samostatně nebo využít služeb některého ze zpracovatelů http://extranet.kr-vysocina.cz/zpracovatele/ projektů poskytujících tuto službu na komerční bázi.

S pozdravem


Petr Čížek
www.ZalozFirmu.cz


 

Platby GoPay

reklama