reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Veřejná produkce v hospodách  (Přečteno 4218 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

XxX

  • Host
Veřejná produkce v hospodách
« kdy: 04. 05. 2017, 21:03:05 »
Dobrý den,
mám dotaz na veřejnou produkci v hospodách během MS v ledním hokeji 2017.

Berme v potaz, že je hospoda, ve které není žádná TV ani rádio, tudíž se na tento objekt nevztahují koncesionářské poplatky. Můj dotaz zní, pokud během MS se v dané hospodě bude promítat hokej skrz PC - Projektor, musí se ujednat nějaké licenční právo na veřejnou produkci, nebo pod tohle daná hospoda nespadá?

Už pár hodin hledám příspěvky na toto téma a pokud něco vypadá zajímavě, tak se to týká pouze TELEVIZNÍCH nebo RÁDIOVÝCH poplatků.

Předem děkuji.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamaM.M.

  • Host
Re:Veřejná produkce v hospodách
« Odpověď #1 kdy: 05. 05. 2017, 07:48:00 »
Dobrý den,

Podnikatelé (právnické osoby a podnikající fyzické osoby), kteří vlastní televizní nebo rozhlasový přijímač, za něj musí platit veřejnoprávní České televizi a veřejnoprávnímu Českému rozhlasu koncesionářské poplatky. V případě rozhlasu kromě klasického rádia je přijímačem také radiomagnetofon, autorádio, mobilní telefon s rádiem, radiobudík či počítač s příslušným vybavením pro příjem rozhlasového vysílání.

V případě televize pak je kromě konvenčního televizoru přijímačem také počítač s televizní kartou, malý integrovaný televizor v automobilu, vybrané typy mobilních telefonů s integrovaným DVB-T tunerem.

 Podle zákona se televizní (a analogicky i rozhlasový) poplatek platí za zařízení technicky způsobilé k individuálně volitelné reprodukci televizního (rozhlasového) vysílání bez ohledu na způsob příjmu. Takové zařízení zákon považuje za televizní (rozhlasový) přijímač i v případě, že jej držitel upraví k jinému účelu.


 

Platby GoPay

reklama