reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Obchodní a servisní podmínky  (Přečteno 2972 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Pavel

  • Host
Obchodní a servisní podmínky
« kdy: 21. 04. 2017, 14:28:22 »

Dobrý den, rád bych se informoval, zda je ze zákona povinné mít zpracované či zveřejněné obchodní či servisní podmínky. Brzy otevřu kamennou prodejnu (prodej příslušenství k mobilním telefonům typu obal, kryt, nabíječka, kabel apod.). Na této kamenné prodejně bude také probíhat servis (opravy) mobilních telefonů a počítačů. V budoucnu plánujeme také spustit e-shop.


Chtěl bych se tedy informovat:


1) Je ze zákona povinné mít zpracované či zveřejněné obchodní podmínky, dokud se jedná pouze o kamennou prodejnou, čili není spuštěn e-shop?
2) Je ze zákona povinné mít zpracované či zveřejněné servisní podmínky, provozujeme-li v kamenné prodejně servis (opravy) mobilních telefonů a počítačů?
3) Změní se něco v souvislostech s body 1 a 2 ve chvíli, kdy spustíme e-shop? Resp. budou pak obchodní / servisní podmínky ze zákona nezbytné?


PS: Do budoucna se zpracováním obchodních / servisních podmínek samozřejmě počítám, ale na výše uvedené se dotazuji z důvodů časové tísně. Zda je to priorita k řešení v důsledku legislativní povinnosti, nebo zda to mohu dočasně odsunout "na druhou kolej" a věnovat veškerou svou energii do začátku podnikání jako takového.


Moc děkuji.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamaEva

  • Host
Re:Obchodní a servisní podmínky
« Odpověď #1 kdy: 21. 04. 2017, 19:18:19 »
Nejsem odborník, ale podle mě obchodní podmínky musíte mít zpracované proto, že provozujete tu činnost, ne proto, že máte e-shop. Čili by mělo být jedno, jestli máte kamennou prodejnu nebo e-shop - povinnosti by měly být stejné.


 

Platby GoPay

reklama