reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 48 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Stanovení obratu v daňové evidenci  (Přečteno 1674 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Libuše Vaňkovská

  • Host
Stanovení obratu v daňové evidenci
« kdy: 19. 04. 2017, 12:53:02 »
Účtuji v DE pro fyzickou osobu - živnostníka pracujícího na základě živnostenského oprávnění výroby a prodeje.
Bude se započítávat do jeho obratu prodej nemovitosti, která mu sloužila k podnikání od roku 2000 a po celou dobu byla vedena
jako hmotný majetek s odpisovou třídou 5?
Děkuji za odpověď.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Jan Molín

  • Moderator
  • *****
  • Příspěvků: 908
    • Zobrazit profil
    • MIVO s.r.o.
Re:Stanovení obratu v daňové evidenci
« Odpověď #1 kdy: 21. 04. 2017, 12:24:12 »
Dobrý den,

do obratu pro povinnou registraci plátce DPH (§ 4a odst. 2 ZDPH) se nezahrnují úplaty z prodeje dlouhodobého majetku. Definici dlouhodobého majetku pro účely ZDPH nalezneme v § 4 odst. 3 písm. d) ZDPH. Vámi popsaný příjem se tedy do obratu pro účely DPH nezahrnuje.

S pozdravem

Jan Molín
Jan Molín
daňový poradce
MIVO s.r.o.
http://www.mivo.cz/



 

Platby GoPay

reklama