reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 48 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Vlastnictvi dropshipping eshopu zahranicnim subjektem a EET  (Přečteno 2911 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

O..O

  • Host
Zdravim,

ziji v CR, ale uvazuji o otevreni dropshipping eshopu se sidlem v zahranici (z urcitych duvodu do budoucna).
Eshop by byl v cestine a na ceske domene, ale vlastnil by ho zahranicni subjekt, kde by i platil dane, chapu tedy spravne, ze diky tomu, ze by zbozi slo od dodavatele primo k zakaznikovi, jednalo by se v podstate o nakup v zahranicnim eshopu (vsechno zbozi male hodnoty, neresme ted clo ani dph), a neresim tedy EET?

Ovsem ve chvili, kdy bych mel zbozi skladem v CR (zbozi by slo dodavatel - ja - zakaznik), jiz musim otevrit nejaky podnikatelsky subjekt v CR (pobocku, jinou firmu) a EET se na me jiz bude vztahovat standardnim zpusobem?

Dekuji,

S pozdravem,
Jirka

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



M.M.

  • Host
Re:Vlastnictvi dropshipping eshopu zahranicnim subjektem a EET
« Odpověď #1 kdy: 18. 04. 2017, 23:35:55 »
Dobrý den,

dle pokynu GFŘ je dále stanoveno :

7.4 VZTAH EET K CIZÍMU PRÁVU

Podle § 36 ZoET není evidovanou tržbou tržba poplatníka, který je povinen tuto tržbu evidovat srovnatelným způsobem podle práva státu, se kterým má Česká republika uzavřenou platnou a účinnou mezinárodní smlouvu, jejímž předmětem je mj. výměna informací (např. smlouva o výměně informací, smlouva o zamezení dvojího zdanění), na základě které lze získávat srovnatelné informace o evidovaných tržbách. Smyslem ustanovení je minimalizovat náklady poplatníků v případě tzv. dvojí evidence. V případě, že povinnost evidovat tržby ukládá nejen právní úprava česká, ale též právní úprava jiného státu, bude pro posouzení, zda je tržba evidovanou tržbou rozhodné, zda:  evidence tržeb v jiném státě probíhá srovnatelným způsobem jako v České republice (srovnatelné jsou takové systémy, které fungují na obdobném principu - srovnatelnou s evidencí tržeb není např. prostá záznamní povinnost uložená v cizím státě),  zda lze na základě evidence probíhající v jiném státě získat informace o evidovaných tržbách, srovnatelné s informacemi zasílanými datovou zprávou dle § 19 ZoET,  zda je možné tyto informace získat ze strany Finanční správy na základě platné a účinné mezinárodní smlouvy nebo dohody (uzavřené mezi Českou republikou a dotčeným státem), která 36/42 upravuje výměnu a předávání informací, a Česká republika tak na jejím základě získá informace o tržbách poplatníka. Jsou-li kumulativně splněny výše uvedené zákonem stanovené podmínky a poplatník již eviduje tržbu dle práva jiného státu, není tato tržba evidovanou, tzn. poplatník ji nemusí evidovat podle českého práva (ZoET).

Nejsou-li podmínky splněny, není poplatník evidenční povinnosti zproštěn a vznikne mu povinnost tržbu zaevidovat. Dvojí evidence tedy nenastává a za stanovených podmínek vzniká povinnost evidovat ty tržby, o nichž nelze ze srovnatelné evidence podle cizího práva získat jednu, nebo více informací (údajů) uvedených v § 19 ZoET. Dále dvojí evidence nenastává v případě, že se na danou tržbu sice vztahuje srovnatelná evidenční povinnost, z níž lze získat údaje v § 19 ZoET podle mezinárodní smlouvy, avšak podle mezinárodní smlouvy, která dosud nenabyla platnosti nebo účinnosti.

Evidenční povinnost daňových nerezidentů Povinnost evidovat tržby daňovým nerezidentům vzniká pouze ve vztahu k příjmům ze zdrojů na území České republiky. Daňoví nerezidenti, kterým neplynou příjmy ze zdrojů na území České republiky a nemají tak v České republice daňovou povinnost dle zákona o daních z příjmů, nejsou povinni evidovat tržby, neboť jejich příjem není rozhodným příjmem dle ZoET (viz § 6 odst. 1 písm. a) bod 1. - jde o příjem, který není předmětem daně z příjmů).




O..O

  • Host
Re:Vlastnictvi dropshipping eshopu zahranicnim subjektem a EET
« Odpověď #2 kdy: 19. 04. 2017, 08:54:09 »
Dobrý den,


děkuji za odpověď, ale jsem z toho jelen.
Přece, já když jako český zákazník nakoupím například v Německém e-shopu (kde EET nemají), tak mu nevzniká povinnost evidovat platbu v EET, protože to není český daňový subjekt. Nebo se v tom trochu ztrácím.


Jen pro jistotu dodám, že uvažuji o zemi v EU.

Redakční tip

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


M.M.

  • Host
Re:Vlastnictvi dropshipping eshopu zahranicnim subjektem a EET
« Odpověď #3 kdy: 19. 04. 2017, 10:01:30 »
Dobrý den,

nedívejte se na EET z pohledu zákazníka ( kupujícího ) ten nemá s EET nic společného, kromě práva na účtenku ať již s náležitostí EET " vše v jednom " nebo separovaně.

EET je o OSVČ a PO s rozhodným příjmem na území ČR, pokud něco prodáte za hotové či kartou přes eshop na území ČR co podléhá současně EET  ( byť máte sídlo firmy či podnikání v EU ) a jste li také rezidentem ČR ( to asi jste - žijete v ČR  ) pak tyto tržby evidujete. Kdo bude Váš zákazník zda občan ČR, Němec, Slovák není podstatné ) není ani rozhodující z pohledu EET kam nakonec budete zásilku doručovat. Tržbu realizujete na území ČR, evidovat nemusíte pokud můžete fin. správě prokázat ( a oni si data vyžádají ) že již obdobně tržbu evidujete elektronicky na území jiného státu  ( např. nakoupí u vás Slovák sice- na eshopu v ČR,  ale doručíte mu zboží na Slovensko a v momentě převzetí ( nebo jinak nevím... ) mu vystavíte EET účtenku, ale podle Slovenského zákona o EET.  Takže Českou EET účtenku již nevystavujete, protože by docházelo k duplicitě jedné hotovostní tržby, která by byla současně podrobena duplicitně EET účtenkou ze dvou států.

Snad to chápu podle GFŘ správně, je to ( a souhlasím s Vámi ) trochu pro "náročnějšího diváka", ale nedá se nic dělat. Pokud stále nebude jasné, obraťte se na help desk MF.


O..O

  • Host
Re:Vlastnictvi dropshipping eshopu zahranicnim subjektem a EET
« Odpověď #4 kdy: 19. 04. 2017, 10:26:44 »

Dobrý den,

Já se na to nedívám z pohledu zákazníka, ale právě z pohledu eshopu. Já jako eshop (firma) sídlím v Německu. A ať už mě nakoupí český, slovenský nebo maďarský zákazník je přece jedno. Já jsem německý eshop, sídlo mám v Německu, daně platím v Německu a podléhám německé finanční správě, takže se řídím německými zákony a nějaké české EET by mi mělo být jedno (a je jedno, v jakém jazyce nebo na jaké doméně eshop běží).
A že tu formu vlastní někdo, kdo žije v ČR? To přece na to taky nemá vliv. Neprodává majitel v ČR, ale firma v Německu.


Děkuji

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


M.M.

  • Host
Re:Vlastnictvi dropshipping eshopu zahranicnim subjektem a EET
« Odpověď #5 kdy: 19. 04. 2017, 10:34:52 »
Dobrý den,

to je ale jiný případ, pokud NEJSTE daň. rezidentem v ČR ale v DE kde žádná EET není, daníte podle zákonů v DE, pak ani nemůžete žádnou EET účtenku evidovat protože v DE nic takového neexistuje, nikdy nedostanete z Německé fin. správy žádné autorizační údaje k EET protože oni toto neznají, ale to v pokynu přece doslovně popsáno ( poslední odstavec )  :

Daňoví nerezidenti, kterým neplynou příjmy ze zdrojů na území České republiky a nemají tak v České republice daňovou povinnost dle zákona o daních z příjmů, nejsou povinni evidovat tržby, neboť jejich příjem není rozhodným příjmem dle ZoET (viz § 6 odst. 1 písm. a) bod 1. - jde o příjem, který není předmětem daně z příjmů).

ať se daří,
 



O..O

  • Host
Re:Vlastnictvi dropshipping eshopu zahranicnim subjektem a EET
« Odpověď #6 kdy: 19. 04. 2017, 10:37:48 »
Tak to jsme se jenom nepochopili. Tak děkuji  :)


 

Platby GoPay

reklama