reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Výpočet průměru pro PPÚ  (Přečteno 4637 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

michal

• Host
Výpočet průměru pro PPÚ
« kdy: 12. 04. 2017, 11:31:03 »
Dobrý den, byl by někdo tak ochotný a věnoval mi trochu času? Potřeboval bych přepočítat hodinový průměr pro PPÚ z výplatních pásek za poslední čtvrtletí 2016. Jednak se mi zdá, že je nižší než by měl být, ale hlavně se mění jenom jednou ročně a to vždy, když se zvýší tarifní mzda. Podle toho co vím, tak by se měl průměr přepočítávat vždy za ukončené čtvrtletí a je prakticky nemožné, aby byl 12 měsíců na halíř stejný...

Díky
Michal

Reklama

• Stálý člen

reklama

Lada

• Host
Re:Výpočet průměru pro PPÚ
« Odpověď #1 kdy: 12. 04. 2017, 12:33:49 »
Teoreticky by bylo možné, aby průměr byl stále stejný, kdybyste měl každé čtvrtletí stejnou hrubou mzdu a stejný počet odpracovaných hodin. Což by bylo velmi zvláštní, ale ne zcela nemožné.

michal

• Host
Re:Výpočet průměru pro PPÚ
« Odpověď #2 kdy: 12. 04. 2017, 12:49:41 »
Vím, že to teoreticky možné je, ale je to velmi velmi nepravděpodobné - navíc hrubou mzdu mám pokaždé jinou a o odpracovaných hodinách ani nemluvím. Z hrubé mzdy jsem schopen si přibližně hodinovku spočítat sám, ale vstupují tam do hry různé náhrady mzdy a třináctý plat apod., proto hledám nějakého dobrovolníka, který by mi s tím pomohl a spočítal to přesně v souladu s právními předpisy.

Redakční tip

• Stálý člen

Platby GoPay

reklama