reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 48 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Stánkový prodej bez EET certifikátu  (Přečteno 3306 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Petr

• Host
Stánkový prodej bez EET certifikátu
« kdy: 07. 04. 2017, 11:42:35 »
Dobrý den,

mám závažný problém. Během 4 dnů mně nebyl finanční úřad schopen vystavit EET certifikát, ačkoliv uvádějí, že do datové schránky ho posílají obratem. Zítra mám zakoupené místo pro prodejní stánek na veřejné akci. Mám vyřešenou pokladnu skrz tablet, která je mi ale aktuálně k ničemu bez EET certifikátu. Nemohu zasílat účtenky finanční správě, ani kdybych chtěl.

Nemá někdo nějaký nápad na způsob / software / nějakou kličku, jak se EET vyvarovat, ale být schopný přijímat platby v hotovosti? Jde o malý stánek, s mými příjmy se stejně nedostávám na výši, abych platil daně, počítám cca 20 zákazníků během této akce. I tak jim tam ale nemohu říkat, že mi to teď musí poslat na účet skrz mobilní bankovnictví s potvrzením odeslané platby na email, abych jim tam mohl zboží předat - to už bych neprodal vůbec nic.

Předem děkuji, pokud bude mít někdo nějaký nápad.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Lada

• Host
Re:Stánkový prodej bez EET certifikátu
« Odpověď #1 kdy: 07. 04. 2017, 12:21:35 »
Do datové schránky neposílá finančák žádný certifikát, ale kódy pro přihlášení na jejich web, na kterém si ten certifikát musíte vygenerovat (vygenerování trvá pár vteřin).
Jestli vám přístupové údaje neposlali do datovky, tak mazejte na finanční úřad a nechejte si je vystavit na místě. Trvá to pár minut. Pak půjdete domů, na počítači se přihlásite na jejich web, vygenerujete certifikát a zítra už můžete vystavovat zákazníkům EET účtenky.

Petr

• Host
« Odpověď #2 kdy: 07. 04. 2017, 12:30:11 »
Do datové schránky neposílá finančák žádný certifikát, ale kódy pro přihlášení na jejich web, na kterém si ten certifikát musíte vygenerovat (vygenerování trvá pár vteřin).
Jestli vám přístupové údaje neposlali do datovky, tak mazejte na finanční úřad a nechejte si je vystavit na místě. Trvá to pár minut. Pak půjdete domů, na počítači se přihlásite na jejich web, vygenerujete certifikát a zítra už můžete vystavovat zákazníkům EET účtenky.

Děkuji za odpověď. Jsem z Brna, musím na finanční úřad nebo územní pracoviště? Nebude vadit, že jsem již zažádal online? Územní pracoviště totiž uvádí, že je otevřená dnes pouze podatelna.

Redakční tip

• Stálý člen

Lada

• Host
« Odpověď #3 kdy: 07. 04. 2017, 13:40:58 »
Jděte na ten finančák, pod který svým bydlištěm spadáte. A neotálejte, než vám tam zavřou... Jestli bude či nebude vadit, že už jste zažádal online, to se musíte zeptat jich.

Pokud máte další otázky, raději zvedněte telefon a na ten finanční úřad si zavolejte, ať si to dnes ještě stihnete zařídit.

Platby GoPay

reklama