reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 48 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Možnost přebírání klientů brigádníkem  (Přečteno 1761 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Jaroslav Dvořák

• Host
Možnost přebírání klientů brigádníkem
« kdy: 06. 04. 2017, 08:42:24 »
Dobrý den,

podnikání v IT službách (správa hw/sw/sítí/webů, řešení problému/podpora uživatelů, opravy/instalace/konfigurace,...) se mi rozběhlo natolik, že bych rád zaměstnal brigádníka a některé kšefty přenechal na starosti jemu.

Obávám se ale toho, jakmile brigádník poprvé navštíví klienta, předají si na sebe kontakt, klient se následně s příštím požadavkem obrátí přímo na brigádníka a já o tom ani nemusím vědět, tudíž může šmelit a kšeft si necht pro sebe.

První možností je, aby se klienti obraceli jen na mě, věřit jim v tomto ale nelze.

Další možnost, která mě napadá je, že by musely všechny kšefty, které chci přenechat brigádníkovi přejít přeze mě. Brigádník by se tedy ani nedozvěděl, kdo klient je a zadavatel bych byl vlastně já. Tímto si ale moc nepomohu, protože i tohle bude nějakým způsoběm časově a organizačně náročné.

Napadá Vás nějaké další řešení? Budu vděčný za každý postřeh.
Děkuji, Dvořák

Reklama

• Stálý člen

reklama

Lada

• Host
Re:Možnost přebírání klientů brigádníkem
« Odpověď #1 kdy: 06. 04. 2017, 12:57:05 »
Buďto přestanete být paranoidní a budete svému zaměstnanci normálně zadávat práci, nebo žádného zaměstnance nepřijmete a budete vše i nadále dělat sám. Nic mezi tím mě nenapadá. 

Zaměstnanec nerovná se automaticky zloděj a podvodník. Samozřejmě je zde riziko, že zaměstnanec vám přebere kšefty, ale tomu se bohužel nelze se 100% jistotou nijak vyhnout. I kdyby měl v pracovní smlouvě konkurenční doložku, tak pokud to bude podrazák, stejně vám ty kšefty přebere a nic mu v tom nezabrání. Zaměstnance si před nástupem do zaměstnání pořádně prověřte, víc udělat nelze.

Platby GoPay

reklama