reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Neohlášená živnost - sportovní rozhodčí  (Přečteno 3644 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Dagmar

  • Host
Neohlášená živnost - sportovní rozhodčí
« kdy: 03. 04. 2017, 12:38:25 »
Dobrý den,
jak postupovat v případě, že jsem zaměstnaná a zároveň vykonávám funkci rozhodčí při sportovních utkáních - finanční odměna je formou sběrné faktury každý měsíc - nejedná se o příležitostný příjem (v r. 2017 od 4. do10. měsíce pravidelně). Nemám ohlášenou žádnou živnost. Můžu uplatňovat 40% paušál v daňovém přiznání FO?
Děkuji

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



M.M.

  • Host
Re:Neohlášená živnost - sportovní rozhodčí
« Odpověď #1 kdy: 03. 04. 2017, 12:47:28 »
Dobrý den,

ano můžete uplatnit 40% - ní výdaj. paušál. Jste li současně zaměstnancem požádejte o potvrzení o zdan. příjmech ze ZČ a musíte si sama zpracovat DP k DPFO. U těchto svobodných povolání nepotřebujete ŽL, ale myslím si, že se to ( tato činnost )  ohlašuje na FÚ a na OSSZ a ZP.  Je pravděpodobné, že jste li současně zaměstnancem a je li za Vás odváděno SP a ZP ze zaměstnání, budete posuzována za OSVČ vedlejší.


Dagmar

  • Host
Re:Neohlášená živnost - sportovní rozhodčí
« Odpověď #2 kdy: 03. 04. 2017, 13:31:21 »
Děkuji moc za odpověď a ještě mám jeden dotaz - spíše kolega - když byl na ÚP 1 měsíc mezi zaměstnáními - dostal podporu v nezaměstnanosti a zároveň odměnu za rozhodcování?

Redakční tip

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


M.M.

  • Host
Re:Neohlášená živnost - sportovní rozhodčí
« Odpověď #3 kdy: 03. 04. 2017, 14:46:34 »
Dobrý den,

to je stejné, za dobu zaměstnání si požádá o potvrzení o zdaň. příjmech ze ZČ ( z každého zaměstnání ), to pak vyplní souhrnně do DP k DPFO ( §6 ) + vyplní si příjem ze svobodného povolání § 7 . Podpora se nezahrnuje, moc to neříkejte nikde, na ÚP si můžete sice něco přivydělat i při evidenci, ale o to se snižuje dávka podpory, navíc tato svobodná povolání se mají za podnikání dle §7 ( byť bez ŽL ) - to by potom evidence na ÚP nedávala smysl protože je vlastně podnikatel. Zase dáte si 40% výdajů ( nebo skutečné ) a pak musí ještě vyplnit přehledy na OSSZ a ZP.



Offline Ivana Zezulová

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 275
    • Zobrazit profil
Re:Neohlášená živnost - sportovní rozhodčí
« Odpověď #4 kdy: 18. 04. 2017, 13:50:33 »
… na ÚP si můžete sice něco přivydělat i při evidenci, ale o to se snižuje dávka podpory, navíc tato svobodná povolání se mají za podnikání dle §7 (byť bez ŽL) - to by potom evidence na ÚP nedávala smysl protože je vlastně podnikatel.

V době evidence je přivýdělek možný pouze formou nekolidujícího zaměstnání a o výdělek se podpora nesnižuje.
Na dobu výkonu nekolidujícího zaměstnání (tj. zaměstnání s odměnou do 5.500 Kč měsíčně) se výplata podpory pozastaví,
pokračovat bude až po skončení zaměstnání.

OSVČ nemůže být evidována na ÚP, musela by SVČ ukončit nebo přerušit.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



 

Platby GoPay

reklama