reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Práce v zahraničí OSVČ  (Přečteno 3099 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Petr

  • Host
Práce v zahraničí OSVČ
« kdy: 02. 04. 2017, 16:43:12 »
Dobry den, chci se zeptat ohledne uzavreni smlouvy mezi zahranicni firmou a osvc z ceske republiky, napriklad na 1 rok. Firma je samozrejme platce dph, ale osvc je uveden ve smlouve jako neplatce dph. Jake povinnosti ma potom osvc? Pokud neprekroci castku 2m, muze takto fungovat? Jde mi o to, zda se i tak osvc nemusi registrovat jako platce dph? Diky za odpovedi

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



M.M

  • Host
Re:Práce v zahraničí OSVČ
« Odpověď #1 kdy: 02. 04. 2017, 17:37:03 »
Dobrý den,


toto je daňové téma, je to složité, musíte se informovat u daň. poradce. 


JV

  • Host
Re:Práce v zahraničí OSVČ
« Odpověď #2 kdy: 03. 04. 2017, 11:53:50 »
Velmi záleží na tom, co je předmětem kontraktu. Pokud jsou to služby se standardním určením místa plnění, poskytovatel (česká OSVČ) se okamžitě (dnem poskytnutí služby) stává identifikovanou osobou (viz 6i a § 97 zákona o DPH). Proberte s daňovým poradcem. Vámi zmiňovaná částka 2 mil. Kč není v ZDPH nikde uvedena jako strop pro cokoliv...

Redakční tip

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


 

Platby GoPay

reklama