reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 48 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Samostatná výdělečná činnost vedlejší  (Přečteno 3055 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Vlastimil Kříž

  • Host
Samostatná výdělečná činnost vedlejší
« kdy: 31. 03. 2017, 20:40:41 »
Zdravím!
Zajímalo by mě, kdy bude moje samostatná výdělečná činnost považována za vedlejší. Jestli jsem to pochopil správně, tak stačí, abych byť jen malou část roku vykonával zaměstnání (třeba i DPČ) a po celý tento rok bude moje činnost vedlejší.
Viz § 9 odst. 6 zákona č. 155/1995 Sb..
Prosím žádné osobní dojmy ani zvyklosti, ale názor, co má podklad v zákoně či vyhlášce.
Děkuji.


Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



M.M.

  • Host
Re:Samostatná výdělečná činnost vedlejší
« Odpověď #1 kdy: 31. 03. 2017, 23:11:02 »
Dobrý den,


máte to tam přímo napsáno, stačí si to ještě jednou přečíst, pochopil jste to správně.


M.M.

  • Host
Re:Samostatná výdělečná činnost vedlejší
« Odpověď #2 kdy: 01. 04. 2017, 13:52:48 »
ještě k doplnění, mimochodem máte to přímo pod tím odstavcem co jste si označil :


(7) Samostatná výdělečná činnost se považuje za vedlejší samostatnou výdělečnou činnost v těch kalendářních měsících, v nichž aspoň po část měsíce byla vykonávána samostatná výdělečná činnost, a v této době výkonu samostatné výdělečné činnosti aspoň po část této doby trvaly skutečnosti uvedené v odstavci 6. Trváním skutečností podle věty první se rozumí též trvání jen některých skutečností uvedených v odstavci 6.
( 8) Zaměstnáním se rozumí činnost zakládající účast na nemocenském pojištění zaměstnanců.

Váš dotaz je zvláštní, že si ani nepřečtete dva odstavce pod tím ?? V žádném případě nebudete OSVČ vedlejší na DPP a DPČ pokud z nich nebude odváděno SP a ZP a to alespoň z minimálního vym. základu , pokud budete pracovat jen po část roku, budete vedlejší OSVČ pouze po tu dobu co budete plnit ustanovení odstavce 6 + 7+8
Skoro se divím že takovou otázku vůbec položíte, máte to přímo v odkazu zákona.


Redakční tip

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Vlastimil Kříž

  • Host
Re:Samostatná výdělečná činnost vedlejší
« Odpověď #3 kdy: 01. 04. 2017, 14:55:19 »
Vidíte, ten odst. 7 jsem přehlédl. Takže vlastně pravdu nemám :D Neplatí to pak už po celý rok, ale jen pro dané měsíce, kdy jsem zaměstnán.


M.M

  • Host
Re:Samostatná výdělečná činnost vedlejší
« Odpověď #4 kdy: 02. 04. 2017, 17:30:34 »
Dobrý den,


OSVČ vedlejší = ods. 6+7+8, máte pravdu, přecenil jsem Vás, nepochopil jste to správně. A nepochopil jste to ani podruhé, v případě zaměstnání budete považován za vedlejší OSVČ pouze v těch měsících, co budete zaměstnán pouze za předpokladu, že vaše zaměstnání bude zakládat SOUČASNĚ účast na SP a ZP a to z min. vyměřovacího základu = chcete li z minimální mzdy ( což u DPP do 10-ti tisíc - tam je jen srážkový daň  a DPČ nebývá  protože pak nedávají smysl a podléhají odvodům stejně jako klasický PP )  Ale to není předmětem příspěvku, já si zde nechci honit triko na něčí účet, je to prostě tak, jak jsem uvedl.


Ať se daří. 

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


 

Platby GoPay

reklama