reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Dovolená navíc  (Přečteno 2404 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Lucinka

  • Host
Dovolená navíc
« kdy: 29. 03. 2017, 13:56:34 »
Dobrý den, je možné, aby ve firmě dostali 5. týden dovolené jen určití zaměstnanci podle vnitřního předpisu zaměstnavatele?  Dovolená navíc musí mít délku 1 týden nebo mohou být navíc jen třeba 3 dny? Děkuji

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamaM.M.

  • Host
Re:Dovolená navíc
« Odpověď #1 kdy: 29. 03. 2017, 14:08:45 »
Dobrý den,
dovolená navíc je benefitem zaměstnavatele, nemůžete jí nárokovat. Na druhou stranu, mělo by být definováno ( minimálně vnitropodnikovou směrnicí )  za jakých podmínek jí mohou zaměstnanci obdržet ( např. pracovní výsledky, dosažení krátkodobých cílů, ochota pracovat přes čas době vytížených měsíců, atd.. ) bylo by velice právně diskutabilní přidělovat benefity pouze předem vybraným jedincům, bez jakýchkoli kritérií. To by mohlo nést znaky diskriminace rovného zacházení, ale to je pouze čirá spekulace. Věřím že to máte nastaveno férově. 

Platby GoPay

reklama