reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 48 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Odkoupení s.r.o.  (Přečteno 2407 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Vlasta

  • Host
Odkoupení s.r.o.
« kdy: 29. 03. 2017, 14:03:54 »
Dobrý den,

fyzická osoba odkoupila společnost s.r.o.. Jak má postupovat ohledně účetnictví?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



M.M.

  • Host
Re:Odkoupení s.r.o.
« Odpověď #1 kdy: 29. 03. 2017, 14:15:08 »
Dobrý den,

z pohledu účetnictví se změna majitele ( společníka v s.r.o.)  neprojevuje, vlastnictví je zapsáno v OR a to %- ním podílem společníka ( např. jediný společník má 100% obch. podílu ) , po prodeji obch. podílu dojde pouze ke změně v zápisu na OR dané s.r.o..  U samotné FO ( ten kdo s.r.o. kupuje se neděje také nic, jen se stane nově společníkem firmy ) . Prodávající FO ( původní společník - vlastník )musí inkasovanou částku danit jako ost. příjmy dle §10


 

Platby GoPay

reklama