reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 48 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Neplátce DPH a poskytnutí služby do EU neziskovce nepovinné k dani  (Přečteno 1820 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Jana

  • Host

Dobrý den,


jsem neplátce DPH a poskytuji služby do EU - jedná se o vypracování studie pro britskou neziskovou organizaci, která je v Británii osvobozena od daně (není tedy ani registrovaná k DPH či nijak identifikovaná).


Musím se vůbec registrovat jako daňově identifikovaná osoba?
(Z § 6 (i)  bych vyvodila, že se identitikovanou osobou stávám dnem poskytnutí služby s místem plnění v jiném členském státě podle § 9 odst. 1, nicméně tady se vlastně jedná o poskytnutí služby podle § 9 odst. 2: místem plnění při poskytnutí služby osobě nepovinné k dani je místo, kde má osoba poskytující službu sídlo > místem plnění by tedy měla být ČR a já bych se snad neměla vůbec muset registrovat (?) Pokud ano, měla by se i britská neziskovka nějakou povinnost se někde registrovat? Co když to ani nejde? Slyšela jsem, že konkrétně v Británii je k VAT registrují jen, jdyž dosáhnou nějakého obratu, ale oni jsou vlastně osvobození od daně úplně, jakožto charita.


Jaké náležitosti má potom taková faktura mít?
Když nejsem plátce DPH, oni nejsou plátci DPH, místem plnění je ČR... musím vůbec ještě něco specifického na fakturu uvádět? Nějaké speciální věty odkazující se na naše zákony či předpisy EU? Nebo prostě vystavím fakturu, jako kdybych ji vystavovala pro běžného českého občana, neplatáce DPH?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Jan Molín

  • Moderator
  • *****
  • Příspěvků: 908
    • Zobrazit profil
    • MIVO s.r.o.
Re:Neplátce DPH a poskytnutí služby do EU neziskovce nepovinné k dani
« Odpověď #1 kdy: 28. 03. 2017, 11:31:29 »
Dobrý den,

dovozujete správně, že se dle § 6i ZDPH nestáváte identifikovanou osobou, protože poskytujete-li službu osobě nepovinné k dani se sídlem v EU, místo plnění zůstává v tuzemsku.
Dle mého názoru, pokud jde o popisovaný kontrakt, tak Vám v souvislosti s DPH nevznikají žádné povinnosti. Jediným sporným bodem je, zda jde skutečně o "osobu nepovinnou k dani", ale to zřejmě jste schopni doložit.

Poskytované plnění se Vám bude započítávat do obratu pro povinnou registraci k DPH ve smyslu § 4a ZDPH.

Náležitosti "faktury" nejsou nikde definovány. Rozhodně se ve Vašem případě nejedná o daňový doklad a jeho náležitosti ve smyslu § 29 ZDPH.
Pro určitou daňovou jistotu ovšem doporučuji uvést na doklad např. větu: "odběratel není osobou povinnou k dani".

S pozdravem

Jan Molín
Jan Molín
daňový poradce
MIVO s.r.o.
http://www.mivo.cz/



 

Platby GoPay

reklama