reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Finanční způsobilost  (Přečteno 2286 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Zdena

  • Host
Finanční způsobilost
« kdy: 22. 03. 2017, 09:39:08 »
Dobrý den,při podnikání v autodopravě je třeba dokládat tzv. finanční způsobilost.Dopravce je již ze zákona povinen mít povinné ručení k vozidlům.Jaksi mi uniká význam oné finanční způsobilosti a kterou situaci by měla řešit.Děkuji za názory a radu.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamaM.M.

  • Host
Re:Finanční způsobilost
« Odpověď #1 kdy: 22. 03. 2017, 09:52:02 »
Dobrý den,

podnikáte ve specifické oblasti přepravy, tj. povinné ručení je pro potřeby krytí škody protistraně ( toho koho nabouráte) , nekryje ale škodu na přepravovaném zboží, následné ekologické škody, poškození samotného řidiče, aj.
 
Ministerstvo dopravy proto doporučuje krajským úřadům, aby uznávaly doložení schopnosti dostát svým finančním závazkům v průběhu účetního roku následujícími způsoby:
 
1.   prostřednictvím   doložení   stavu   majetku, jeho   krytí,   finanční   situace   a výsledku hospodaření,  a to  ve formě   roční  účetní  závěrky  nebo   daňového  přiznání  k dani z příjmu fyzických osob, resp. jeho Přílohy č. 1
 2.   pojištěním nebo
 3.   bankovní zárukou.

 
V případě podnikatele, jež teprve žádá o koncesi pro provozování silniční dopravy, zákon o silniční dopravě umožňuje finanční způsobilost prokázat
 
1. prostřednictvím doložení stavu majetku, s nímž vstupuje do podnikání, a to
 a)  zahajovací  rozvahou  v plném  nebo  zjednodušeném  rozsahu,  u podnikatelů,  jež  jsou účetní jednotkou,
 b)  přehledem obchodního majetku, u podnikatelů, jež vedou daňovou evidenci,
 2.  pojištěním nebo
 3.  bankovní zárukou.

Více zde : http://www.praha.eu/public/e1/45/f/2363433_731619_Stanovisko_k_prokazovani_a_uznavani_financni_zpusobilosti_oprava.pdf


 

Platby GoPay

reklama