reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Dobrovolné vstupné a EET  (Přečteno 10385 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Niky

 • Host
Dobrovolné vstupné a EET
« kdy: 21. 03. 2017, 08:54:53 »
Provozuji soukromé muzeum a při něm prodejičku suvenýrů. Na ty suvenýry EET mít musím, to vím. Ale dosud jsem měla v prostorách muzea kasičku s nápisem Vstupné dobrovolné. Měla jsem to schválně mimo dohled z prodejničky, aby návštěvníci neměli hloupý pocit, že jim koukám pod ruce, zda něco dali a kolik. Mimochodem - to vstupné dobrovolné v součtu neuhradí ani energie na provoz muzea.


Podlého vstupné dobrovolné EET?

Reklama

 • Stálý člen
 • *****
 • Příspěvků: 0

reklamaM.M.

 • Host
Re:Dobrovolné vstupné a EET
« Odpověď #1 kdy: 21. 03. 2017, 10:03:59 »
Dobrý den,

Pokud jako soukromé muzeum nejste současně neziskovou organizací, spolkem, atd.. a vybíráte li vstupné za hotové pak samozřejmě podléháte EET. Vstupné, v případě že jej inkasujete je vaší hotovostní tržbou a návštěvník v případě zaplacení má nárok na účtenku. Rentabilita vašeho podnikání není pro EET vůbec podstatná.

Buď podrobte vstupným všechny, nebo dejte vstup bezplatně všem,  ať tak či tak,  i pokud zaplatí jen někdo hotově musíte vydat EET účtenku.   


Petr

 • Host
Re:Dobrovolné vstupné a EET
« Odpověď #2 kdy: 06. 04. 2017, 09:46:16 »
Toto je prostě zbytečná nepříjemnost. Také to řeším. Asi málokoho osloví cedule: Dobrovolné vstupné zaplaťte u kasy, dostanete účtenku.
Jedině to specifikovat jinak, než vstupné. Třeba "Odpadkový koš na drobné" :)

Redakční tip

 • Stálý člen
 • *****
 • Příspěvků: 0


M.M.

 • Host
Re:Dobrovolné vstupné a EET
« Odpověď #3 kdy: 06. 04. 2017, 10:04:03 »
Dobrý den,

zajímavé pojetí, samozřejmě můžete jít na samou hranu výkladu zákona, :

místo restaurace = založíte dobrovolný spolek ( neziskovou organizaci ) spolku "přátel piva"

koupíte nepojízdné letadlo = zákon hovoří o výjimce z EET z prodejů na palubě letadel, co když z nepojízdného stroje uděláte stánek či bar ? zákon nespecifikuje " že to musí současně létat "

nebo budete vybírat vstupné např. 150,- specifikované jako poplatek za použití toalety = zase toalety jsou z EET vyjmuty

samostatnou kapitolou je tzv. robotická obsluha - ( kávomaty, bagetomaty, atd. ) tedy prodej bez fyzické obsluhy - opět bez EET účtenek, ale kam až lze zajít ? co když budete nabízet párky v rohlíku tzv. samoobslužně ( aneb zákazník zaplatí pouze "poplatek za použití mašiny" - tedy stroje na výrobu párku v rohlíku např. 50,- Kč ale párek si sám vloží do páry - ohřeje, napíchne si sám rohlík a vše poté také zkompletuje - je to bezobslužný prodej který nepodléhá EET - nebo není ?

Ale já jsem to nikdy nenapsal ......??karel

 • Host
Re:Dobrovolné vstupné a EET
« Odpověď #4 kdy: 08. 06. 2017, 20:09:03 »
Dobrý den, a vidíte, v Beskydech na Gruni funguje majitel na Švarné Hance s kýblem na peníze a "dobrovolným příspěvkem" a doporučenou cenou...finančák se tam stavil hned ze startu a asi to odsouhlasil-jede tak pořád...holt, padni komu padni neplatí,

Reklama

 • Stálý člen
 • *****
 • Příspěvků: 0

reklama 

Platby GoPay

reklama