reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Adresy v DAP  (Přečteno 2709 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Michaela

  • Host
Adresy v DAP
« kdy: 16. 03. 2017, 17:05:53 »
Dobrý den,
budete někdo vědět, jaké adresy vyplnit kam v DAP v tomto případě?
OSVČ  má trvalé bydliště na Slovensku, zde v ČR má založenu živnost jako "zahraniční fyzická osoba". K živnosti má sídlo na veřejné adrese v Praze.
Adresa místa pobytu v den podání DAP bude tedy adresa trvalého bydliště na Slovensku, nebo adresa sídla v Praze ? A skutečnou adresu pobytu uvést v kolonce "  Adresa místa pobytu na území České republiky, kde se poplatník obvykle ve zdaňovacím období zdržoval "?
Předem děkuji za odpovědi. Nejsem schopna to nikde najít.
děkuji :-)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamaM.M.

  • Host
Re:Adresy v DAP
« Odpověď #1 kdy: 17. 03. 2017, 07:33:21 »
Dobrý den,

pravděpodobně : Místní příslušnost správce daně se řídí u fyzické osoby jejím místem pobytu; pro účely správy daní se místem pobytu fyzické osoby rozumí adresa místa trvalého pobytu občana České republiky, nebo adresa hlášeného místa pobytu cizince, a nelze-li takto místo pobytu fyzické osoby určit, rozumí se jím místo na území České republiky, kde se fyzická osoba převážně zdržuje.

Kdy pokud definujete místo pobytu, pak platí že,  - je podle registru evidence obyvatel, občané ČR podle jejich adresy v OP ( tzj. trvalé bydliště ) , zahraniční osoby podle povoleného a ohlášeného místa pobytu v ČR, samotné DP adresujte tomu FÚ u kterého máte evidovaný svůj spis.

Protože dále platí :  Zahraniční fyzická osoba, která hodlá na území České republiky provozovat živnost akterá není občanem členského státu Evropské unie nebo jiného smluvního státu Dohody o Evropském hospodářském prostoru nebo Švýcarské konfederace, musí mít povolen pobyt na území Českérepubliky svýjimkou případu, jestliže hodlá na území České republiky provozovat živnost prostřednictvím organizační složky závodu. Fyzická osoba, která získala azyl nebo doplňkovou ochranu na území České republiky podle zvláštních předpisů, může provozovat živnost za stejných podmínek jako občan České republiky.


Michaela

  • Host
Re:Adresy v DAP
« Odpověď #2 kdy: 22. 03. 2017, 10:20:32 »
Děkuji za odpověď, ale ještě bych ráda věděla, kterou adresu kam na str. 1 DAP vyplnit ... "Adresa místa pobytu v den podání DAP" bude adresa sídla OSVČ nebo trvalý pobyt, v tomto případě na Slovensku? "Adresa místa pobytu na území ČR, kde se poplatník obvykle ve zdaňovacím období zdržoval" - adresa pobytu? Předem děkuji za radu.

Redakční tip

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


M.M.

  • Host
Re:Adresy v DAP
« Odpověď #3 kdy: 22. 03. 2017, 10:46:41 »
Dobrý den,

nemáte li doklad o povolení pobytu v ČR k provozu podnikání, tuším že jako občanka EU nepotřebujete ( ale jist si nejsem ) vyplníte adresu podle OP tedy ze SR. Adresa kde se v ČR obvykle zdržujete - to je asi jasné, napíšete to kde v ČR pobýváte. 

Platby GoPay

reklama