reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Náku zboží ze zahraníčí bez daně  (Přečteno 1794 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Aleš Frohlich

• Host
Náku zboží ze zahraníčí bez daně
« kdy: 28. 01. 2011, 17:05:12 »
Dobrý den, chystám se koupit motocrossovou motorku. Motorka je pouze pro mé účely (jezdím hobby motocross) a neslouží k výdělečné činnosti. Já jsem normální zaměstnance na plný úvazek a jednou dohodou o provedení práce pro přivýdělek, ale bez jakéhokoli živnostenského listu.

Na internetu jsem našel novou motocrossovou motorku za velmi pěkné peníze. Při kontaktování prodejce mi bylo řečeno, že motorka je dovezená ze zahraničí a já dostanu při koupi fakturu kde bude ona velmi pěkná cena uvedena jako cena bez DPH. Bylo mi řečeno, že to pro mě vlastně nic moc neznamená, jen to, že až budu motorku za několik let prodávat, že budu z prodejní ceny muset zaplatit DPH. Chtěl bych se Vás zeptat, zda to je pravda a zda to pro mě nemá nějaké další nevýhody například problémy s daňovým přiznáním, při žádosti o hypotéky atd.

Předem děkuji za odpověď.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Platby GoPay

reklama