reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Exekuce a ukončení PP  (Přečteno 4170 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Monika Odvárková

• Host
Exekuce a ukončení PP
« kdy: 03. 03. 2017, 08:30:13 »
Prosím o radu. Zaměstnanec má Exekuci - nepřednostní pohledávku - k 1.2.2017 aktuální zůstatek dluhu 194,-Kč. 16.2.2017 volala k nám do firmy paní z exekutorského úřadu, která mi oznámila, že už není exekuce platná, že už nemáme žádné peníze zasílat,  že vše přestupuje do Insolvence (ale v datové schránce nic písemně nemáme) Nahlásila mi nového insolvenčního správce - po tel. rozhovoru s nimi mi nahlásili, že přezkumné řízení pro insolvenci je stanoveno na 19.5.2017. Splátkový kalendář tedy bude nejdříve od 6/2017.
Zaměstnanec 28.2.2017 u nás ukončil pracovní poměr dohodou. - to jsem nahlásila exekutorskému úřadu. Mým dotazem je zda mám zaměstnanci strhávat ze mzdy za 2/2017 doplatek zbývající exekuce 194,- Kč a odeslat, ale kam? Na exekutorském úřadu nic nechtějí a insolvence zatím není.
A na zápočtovém listu má být exekuce uvedena s nedoplatkem, nebo ji tam již nemám uvádět vůbec?
Nikdy jsem se s tímto nesetkala, proto Vás žádám o radu, Předem děkuji za ochotu.

Reklama

• Stálý člen

reklama

M.M.

• Host
Re:Exekuce a ukončení PP
« Odpověď #1 kdy: 03. 03. 2017, 08:53:05 »
Dobrý den,

pokud nemáte kam odeslat, navíc jde o nepřednostní pohledávku, domnívám se že nebudete strhávat. Ale bude potřeba doložit rozhodnutí exekutorského úřadu o zastavení ( to doložení je hlavně pro Vás, že jste si to nevymyslela a neukončila to svévolně )  Na ZL by jste uvedla nedoplatek pokud by další zaměstnavatel pokračoval ve srážkách ( aby věděl kolik má do- srazit ). Pokud bylo původní zastaveno, tak neuvádíte nic, protože je to jedno, pokud bylo dále postoupeno na jiný druh řízení, stejně novému zaměstnavateli dojde nová exekuce, takže až mu dojde,  bude srážet podle nové.

Tady nehrozí duplicita, protože byl malý nedoplatek dluhu postoupen do  insolvenční řízení.

Lada

• Host
« Odpověď #2 kdy: 03. 03. 2017, 09:14:51 »
Ohledně zaměstnancovy insolvence vám nic do datové schránky nepřijde, musíte si průběh insolvenčního řízení sami sledovat v insolvenčním rejstříku na webu Justice cz. Jestliže bylo zahájeho řízení o insolvenci, tak byste v insolvenčním rejstříku měla být schopna svého zaměstnance dohledat podle jména a příjmení. Doporučuji použít funkci "pokročilé hledání", protože při zadání jména jen do jednoduchého řádku vyhledávání na úvodní stránce Justice mi to někdy toho člověka nenajde, i když v insolvenčním rejstříku skutečně je.

Je jedno, že insolvence dosud nebyla schválená. Už jen skutečnost, že byl podán návrh na insolvenci a bylo oficiálně zahájeno řízení o tom, zda bude insolvence povolena, znamená, že nesmíte exekutorovi posílat žádné další peníze.

Jak máte postupovat, to vám měla říct ta paní z exekutorského úřadu. Obvykle se to dělá tak, že zaměstnanci nadále provádíte srážky ze mzdy stejně jako dosud, ale už je neposíláte exekutorovi a deponujete si je u sebe (klidně i několik měsíců) . Když pak soud rozhodne o insolvenci, tak pokud ji povolí, pošlete ty peníze insolvenčnímu správci, a pokud insolvence povolena nebude, pošlete je tomu exekutorovi, pro jehož pohledávku jste srážku ze mzdy provedla.

Redakční tip

• Stálý člen

M.M.

• Host
Re:EXEKUCE- ukončení PP
« Odpověď #3 kdy: 03. 03. 2017, 09:34:15 »
Dobrý den,
a pokud zaměstnanec končí a dané fir. zde v příkladu jde jen o malý doplatek , co pokud bude nedoplatek exek. vysoký ?  Můžete to rozepsat a zda uvádět do ZL případný nedoplatek exekuce,  nejsem si jistý jak postupovat .

děkuji

Lada

• Host
« Odpověď #4 kdy: 03. 03. 2017, 15:31:16 »
Přiznám se, že zaměstnance, který by ukončil pracovní poměr ještě předtím, než mu byla schváleno oddlužení (insolvence), jsem ještě neměla.

Když končí zaměstnanec, který má exekuce, napíšu mu do zápočtového listu všechny existující exekuce ve správném pořadí, včetně přibližných částek (kvůli naskakujícím úrokům z prodlení člověk přesnou částku často znát nemůže).

Když končí zaměstnanec, který má povoleno oddlužení (insolvenci), tak do zápočťáku uvádím jen ty údaje ohledně oddlužení (kontakt na insolvenčního správce, číslo jednací insolvence, částku aj.), o exekucích nic nepíšu.

Kdyby měl odcházející zaměstnanec exekuce a zároveň měl zažádáno o oddlužení, které ale ještě nebylo schváleno (nebo zamítnuto), asi bych do zápočťáku vypsala ty exekuce, ale pod to bych uvedla, že započalo insolvenční řízení, jeho číslo jednací a k tomu kontakt na insolv. správce. Protože i nový zaměstnavatel by měl dělat to, co jsem uvedla výše - provádět srážky ze mzdy, ale peníze nikomu neposílat, dokud se nerozhodne, zda bude oddlužení (insolvence) povoleno nebo ne. Kdyby povoleno bylo, vyplatí částku insolvenčnímu správci, kdyby povoleno nebylo, tak vyplatí exekutorovi.

Jinak do zápočtového listu člověka s exekucemi uvádím - pořadí exekuce, její číslo jednací, celkovou výši pohledávky, kolik Kč z toho bylo splaceno, jaký druh pohledávky to je (exekuce, oddlužení, výživné), jméno a telefon toho, komu se mají srážky z této pohledávky posílat (exekutora, insolvenčního správce, u výživného je to přímo adresát).

Reklama

• Stálý člen

reklama

M.M.

• Host
« Odpověď #5 kdy: 03. 03. 2017, 22:28:58 »
Děkuji za informace.

Platby GoPay

reklama