reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Doměna při skončení PP  (Přečteno 1748 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Ondřej

  • Host
Doměna při skončení PP
« kdy: 01. 03. 2017, 09:17:07 »
Dobrý den,
rád bych se informoval na jednu záležitost.

před koncem roku jsem ukončil svůj předchozí PP dohodou se zaměstnavatelem takto:

*****************************************************************
1. Podle pracovní smlouvy uzavřené dne 1.6.2016 pracuji u zaměstnavatele v pracovním poměru jako xxxxxx manažer.
Tímto žádám o ukončení pracovního poměru dohodou ke dni 9.12.2016 podle paragrafu 49 zák. č. 262/2006 Sb., Zákoníku práce.

2. Účastnící prohlašují, že ke dni skončení pracovního poměru nemají vůči sobě žádných pohledávek ani závazků. Zaměstnavatel a zaměstnanec se dohodli, na jednorázovém vyplacení dvojnásobku průměrné měsíční hrubé mzdy zaměstnance. Částka bude vyplacena společně se mzdou zaměstnance v řádném výplatním termínu.

3. Zaměstnanec se zavazuje předat zaměstnavateli nástroje a osobní ochranné pomůcky související s výkonem jeho činnosti, a to nejpozději do data skončení pracovního poměru.

4. tato smlouva je sepsána ve dvou vyhotoveních a každý z účastníků obdržel po jednom výtisku.
*****************************************************

Na odměně při skončení PP jsme se dohodli, kvůli tomu, že zaměstnavatel mě nechtěl platit další dva měsíce, proto tato odměna. Nicméně teď po necelých 3 měsících se mi majitel firmy ozval, že mi bylo neoprávněně vyplaceno odstupné, a že tuto částku mám vrátit. Dokonce mi vyhrožuje, a tvrdí, že jsem formulář sfalšoval.

Jsem prosím v právu?

Poraďte.

Předem děkuji.
Ondřej

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Hanča

  • Host
Re:Doměna při skončení PP
« Odpověď #1 kdy: 01. 03. 2017, 09:34:40 »
Vy jste ukončil PP dle §49 Zák.práce, což je "prostá" dohoda, tak na odstupné nemáte nárok, ale dostal jste od zaměstnavatele klasickou dobrovolnou odměnu, ze které odvádíte oboje pojištění a daň. To poznáte z výplatní pásky.Na odstupné byste měl nárok, pokud by Vám dal zaměstnavatel výpověď dle §52 ZP a dohodli jste se na skončení dřív než po uplynutí výpovědní doby, ale vždycky by musel být uvedený §52. Jestli si to zaměstnavatel zaúčtoval do mezd jako odstupné, je jeho problém.
Záleží na tom, co Vám podepsal, jaký je v dohodě uvedený §.


Ondřej

  • Host
Re:Doměna při skončení PP
« Odpověď #2 kdy: 01. 03. 2017, 09:45:18 »
Dobrý den, Hančo,

v dohodě je §49 Zák.práce. Dle mého se jedná o dohodu, kterou zaměstnavatel svým podpisem odsouhlasil a tedy i potvrdil vyplacení odměny. O odstupné se v žádném případě nejednalo.
Nechápu tedy postup majitele, který chce vrátit peníze zpět. Domnívám se tedy, že na vrácení peněz nemá žádný právní nárok, je to tak?

Děkuji.
O.

Redakční tip

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Hanča

  • Host
Re:Doměna při skončení PP
« Odpověď #3 kdy: 01. 03. 2017, 10:19:39 »
Na vrácení penez nemá nárok a Vy si zkontrolujte tu výplatní pásku, z jaké částky máte vypočítaný odvod na ZP a SP.


 

Platby GoPay

reklama