reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: EET - faktury placené hotově  (Přečteno 7233 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Monika Vtípilová

  • Host
EET - faktury placené hotově
« kdy: 15. 02. 2017, 08:35:53 »
Dobrý den, prosím o radu. Naše společnost prodává prostřednictvím obchodních zástupců zboží v rámci celé ČR. Ročně vystavíme cca 2500faktur. Z tohoto množství je cca 40faktur placeno hotově, přičemž se jedná o jeden konkrétní podnik, který platí hotově, několik málo drobných prodejů za hotové a občasná úhrada faktur (původně vystavených pro platbu převodním příkazem) které jsou po splatnosti a podaří se částky třeba i postupně vybrat od zákazníků hotově. Vztahuje se na naši společnost povinnost vést EET? Děkuji za radu. Monika Vtípilová

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamaM.M.

  • Host
Re:EET - faktury placené hotově
« Odpověď #1 kdy: 15. 02. 2017, 09:38:43 »
Dobrý den,

zde pravděpodobně ano, při opakujícím se úkonu úhrad FV hotově, již nelze hovořit o ojedinělosti.  Ale já nejsem kompetentní toto posoudit, v případě nejasností můžete požádat správce daně o tzv. posouzení ( stojí to 1000,- ). Nebo si za 1000,- stáhnout SW pro EET ( kastner ). Nebo jít do rizika " ojedinělosti " ale 40 plateb ? - nevím - vezměte v úvahu že sankce je až 0,5 mil.

Stáhněte si met. pokyn na : http://www.etrzby.cz/assets/cs/prilohy/Metodika-k-evidenci-trzeb_v1.0.pdfMonika Vtípilová

  • Host
Re:EET - faktury placené hotově
« Odpověď #2 kdy: 15. 02. 2017, 10:15:27 »
Dobrý den, děkuji za odpověď, uvidím jak se domluvíme na konkrétním podniku, který má problém platit převodem, ale hotově platí pravidelně a bez problémů.
po pročtení Metodiky (již po několikáté) mě napadá ještě možnost :
Je-li částka uvedená na vystavené faktuře zaplacena např. složením hotovosti na účet v bance, povinnost zaevidovat tržbu nevzniká.

Potom už by se snad dalo mluvit u ostatních o ojedinělosti.
Pošlu raději žádost o posouzení .
Monika

 
 li

Redakční tip

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


M.M.

  • Host
Re:EET - faktury placené hotově
« Odpověď #3 kdy: 15. 02. 2017, 10:40:17 »
Dobrý den,

v podstatě ano, ale podívejte se do MP GFŘ, je výslovně citováno : Je ji FV uhrazena bezhotovostně nebo vkladem na BÚ, povinnost evidovat tržbu nevzniká. ( máte to přímo v textu metodiky GFŘ )

To je jiná situace, budou li Vaše FV hrazeny vkladem na BÚ = nepodléháte EET i kdyby těch FV bylo 2000 / rok. Ojedinělost je něco jiného, jde o případy kdy někdo vystavuje celoročně FV pouze přes bankovní transakce a pouze 1-2 do roka si nechá takto vystavenou FA proplatit hotovostně pokladnou. Jde v podstatě o nahodilou pokladní transakci, tam kde se s pokladním vyrovnáním v podstatě nepočítá. 

Platby GoPay

reklama