reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Souhlas s umístěním sídla  (Přečteno 3516 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Matouš

  • Host
Souhlas s umístěním sídla
« kdy: 14. 02. 2017, 20:18:24 »
Zdravím,
chtěl bych se zeptat, zda-li musí být na souhlasu s umístěním sídla všichni spolumajitelé podle katastru nemovitostí a zda-li musí být všichni úředně ověřeni?
Protože nájemní smlouvu mám podepsanou pouze od jednoho spolumajitele, tak jestli ten souhlas musí být se všemi? Jako objíždět kvůli tomu celou republiku fakt nechci...A ještě je dohnat na poštu...To se mi zdá docela nereálné...

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamaM.M.

  • Host
Re:Souhlas s umístěním sídla
« Odpověď #1 kdy: 15. 02. 2017, 08:08:40 »
Dobrý den,

máte li smlouvu jejímž předmětem je něco co spoluvlastní více subjektů, musí s touto smlouvou souhlasit všichni spoluvlastníci. Až na některé výjimky, kdy například stanovy ( družstev, spolků, svazů ) uvádějí,  že souhlas s právním úkonem který poté stvrdí podpisem jejich stat. zástupce ( předseda )  je dán ( hlasováním ) nadpoloviční většinou. Případně může být další výjimkou například společná validace podpisů dvou či více jednatelů pod právní úkon. ( tento způsob jednání bývá uveden na OR )

Obecně si myslím, že potřebujete souhlas všech spoluvlastníků, případně podepíše jeden vz. plné moci ostatních.


 

Platby GoPay

reklama