reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Kdy už je to švarc systém?  (Přečteno 6477 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Zuzana.Doubravska

• Host
Kdy už je to švarc systém?
« kdy: 26. 01. 2011, 17:44:54 »
Dobrý den,
prosím o radu s následujícím dotazem:
Jsem majitelkou výrobní firmy o 16ti zaměstnancích, jedním z nich je můj manžel (hlavní pracovní poměr).
Manžel při tomto zaměstnání ještě podniká a pro mou firmu formou subdodávky- služby opracovává polotovar našich výrobků na finální. Jsem jeho jediným odběratelem. Je možno tento vztah považovat za schwarz systém?

Jako předmět podnikání má trochu jiný obor než je popsán v oboru podnikání v mé firmě.
Opracovává můj materiál na svých strojích a lisech.

Mockrát děkuji za radu

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Dagmar Kučerová

• redaktorka a odborný poradce
  • Profík
    • Zobrazit profil
    • Podnikatel.cz
Re: Kdy už je to švarc systém?
« Odpověď #1 kdy: 28. 01. 2011, 06:26:56 »
Dobrý den,

předně upozorňuji na § 318 zákoníku práce. V souladu s tímto ustanovením nemůže být uzavřen jakýkoliv pracovněprávní vztah mezi manžely nebo registrovanými partnery (týká se i dohod o provedení práce nebo dohod o pracovní činnosti). Jiná situace by byla např. v případě s.r.o..

Pro posouzení zda je popisovaný vztah "švarcsystémem" přikládám odkaz na zajímavý článek. Zaměřte se především na znaky závislé činnosti.

http://www.podnikatel.cz/clanky/jak-se-vyhnout-a-svarcsystemu-jak-usetrit/

Dagmar Kučerová  ::)
Dagmar Kučerová
redaktorka a odborný poradce serveru Podnikatel.cz
www.dagmarkucerova.cz

Platby GoPay

reklama